UFC: Błachowicz poznał termin kolejnej walki i rozpoczął przygotowania

Sporty walki

Swoją ostatnią walkę w oktagonie UFC Jan Błachowicz (25-8, 6 KO, 9 SUB) stoczył 16 listopada i odniósł cenne zwycięstwo nad ikoną organizacji Ronaldo Souzą (26-8-1 NC, 8 KO, 14 SUB). Polak nie wybiera się jednak na wakacje, ponieważ już poznał kolejnego rywala i termin pojedynku.

"Cieszyński Książę" ma za sobą dwa zwycięstwa nad legendami Ultimate Fighting Championship, które chciały spróbować swoich sił w kategorii półciężkiej. Najpierw w lipcu efektownie znokautował Luke'a Rockholda (16-5, 6 KO, 8 SUB), a następnie rozprawił się z Souzą, czyli dwoma byłymi zawodnikami wagi średniej.

 

Błachowicz nie zamierza jednak wybrać się na wakacje. W programie "Onet Rano" wyznał Piotrowi Kędzierskiemu, że zna już rywala i termin kolejnej walki.

 

- Wiem już wszystko, ale nic jeszcze nie mogę powiedzieć - przyznał.

 

Na swoim profilu facebookowym zakomunikował również, że cały czas jest w treningu i rozpoczął tym samym przygotowania do kolejnej potyczki.

 

 

 

Wśród potencjalnych rywali zawodnika Berkut WCA Fight Team znajdują się między innymi Corey Anderson (13-4, 5 KO) czy Anthony Smith (33-14, 18 KO, 12 SUB). Zwycięstwo nad którymkolwiek z nich znacznie przybliżyłoby Polaka do walki o mistrzowski pas kategorii półciężkiej, dzierżony obecnie przez Jona Jonesa (25-1-1 NC, 10 KO, 6 SUB).

 

W załączonym materiale wideo skróty walk Błachowicza z Lukiem Rockholdem i "Jacare" Souzą.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie