Złota Piłka 2019: Lewandowski skomentował wyniki plebiscytu

Piłka nożna
Złota Piłka 2019: Lewandowski skomentował wyniki plebiscytu
fot. PAP

Robert Lewandowski zabrał głos po tym, jak zajął 8. miejsce w plebiscycie Złotej Piłki 2019. "Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem uznawany za jednego z dziesięciu najlepszych piłkarzy na świecie" - napisał.

Rok temu Lewandowski nie znalazł się w czołowej trzydziestce. Teraz został sklasyfikowany na 8. miejscu. Biorąc pod uwagę swoją skuteczność w tym roku, mógł czuć niedosyt.

 

"Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem uznawany za jednego z dziesięciu najlepszych piłkarzy na świecie. Moje najszczersze gratulacje dla wszystkich nagrodzonych zawodników" - napisał Lewandowski.

 

 

Tylko dwóch Polaków w historii znalazło się w czołowej trójce plebiscytu prestiżowego magazynu - w 1974 roku trzecie miejsce zajął Kazimierz Deyna, a w 1982 roku również na trzeciej pozycji uplasował się Zbigniew Boniek, obecny prezes PZPN.

 

"France Football" przyznaje tę nagrodę od 1956 roku. W latach 2010-15 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze