Złota Piłka 2019: Lewandowski skomentował wyniki plebiscytu

Piłka nożna
Złota Piłka 2019: Lewandowski skomentował wyniki plebiscytu
fot. PAP

Robert Lewandowski zabrał głos po tym, jak zajął 8. miejsce w plebiscycie Złotej Piłki 2019. "Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem uznawany za jednego z dziesięciu najlepszych piłkarzy na świecie" - napisał.

Rok temu Lewandowski nie znalazł się w czołowej trzydziestce. Teraz został sklasyfikowany na 8. miejscu. Biorąc pod uwagę swoją skuteczność w tym roku, mógł czuć niedosyt.

 

"Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem uznawany za jednego z dziesięciu najlepszych piłkarzy na świecie. Moje najszczersze gratulacje dla wszystkich nagrodzonych zawodników" - napisał Lewandowski.

 

 

Tylko dwóch Polaków w historii znalazło się w czołowej trójce plebiscytu prestiżowego magazynu - w 1974 roku trzecie miejsce zajął Kazimierz Deyna, a w 1982 roku również na trzeciej pozycji uplasował się Zbigniew Boniek, obecny prezes PZPN.

 

"France Football" przyznaje tę nagrodę od 1956 roku. W latach 2010-15 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie