15 punktów Slaughtera w Hiszpanii, przegrana Betisu

Reprezentant Polski A.J. Slaughter był najlepszym strzelcem Betisu Coosur Sewilla w przegranym na wyjeździe meczu z Monbus Obradoiro Santiago de Compostela 73:82 w 12. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy koszykarzy. Zdobył 15 punktów oraz miał po trzy zbiórki, asysty i straty.

W niedzielne popołudnie Slaughter grał 27 minut. Trafił cztery z siedmiu rzutów za dwa i dwa z pięciu "za trzy" oraz jeden z dwóch wolnych.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Amerykanin z bułgarskim obywatelstwem Earl Calloway - 17 pkt.

Dzień wcześniej w Maladze spotkały się zespoły z innymi reprezentantami Polski w składach. Miejscowa Unicaja Adama Waczyńskiego wygrała 79:76 z Herbalife Gran Canaria, którego zawodnikiem jest Aleksander Balcerowski. Kapitan drużyny narodowej grał dziewięć minut i miał po jednej zbiórce i stracie. Balcerowski nie otrzymał od trenera szansy gry.

Lepiej spisał się w sobotę czwarty z polskich kadrowiczów Tomasz Gielo. W wygranym przez jego Iberostar Teneryfa meczu z UCAM Murcia (85:78) ponownie wyszedł w pierwszej piątce i w 17 minut zdobył siedem punktów i miał dwie zbiórki.

W tabeli Betis (bilans 3-9) zajmuje 16., przedostatnie miejsce. Iberostar (7-5) jest siódmy, a Herbalife i Unicaja (po 6-6) zajmują dziewiątą i dziesiątą pozycję. Prowadzą Real Madryt i Barca (po 9-2), które w tej kolejce zaprezentują się w niedzielę wieczorem.