EBL: Duże emocje w Gliwicach. GTK wygrało pierwszy raz u siebie

Koszykówka

O wyniku wtorkowego meczu Energa Basket Ligi w Gliwicach musiała zadecydować dogrywka! Ostatecznie GTK pokonało Legię Warszawa 95:94 po rzucie Duke’a Mondy’ego. To pierwsze zwycięstwo tej drużyny przed własną publicznością w obecnym sezonie.

Po wyrównanym początku spotkania, to Legia zaczęła budować przewagę. Po akcjach Filipa Matczaka i Sebastiana Kowalczyka goście uciekali najpierw na trzy, a później na pięć punktów. Odpowiadali na to głównie Joe Furstinger oraz Duke Mondy, natomiast w końcówce tej części meczu trójka Brandona Tabba zmniejszyła straty do stanu 23:26. W drugiej kwarcie GTK ciągle było bardzo blisko, a po trójce Paytona Hensona był już remis! Późniejszy kolejny rzut z dystansu Tabba dał ekipie trenera Pawła Turkiewicza minimalną przewagę. W pewnym momencie uciekli nawet na pięć punktów, ale trafienia Michalaka oraz Matczaka sprawiły, że po pierwszej połowie było tylko 49:48.

 

Na początku trzeciej kwarty nie do zatrzymania był Filip Matczak, a zespół trenera Tane Spaseva zdobywał cztery punkty przewagi. Później Legia grała jeszcze lepiej, a dzięki trójce Romarica Belemene było już 67:57. Straty zmniejszali jeszcze Mateusz Szlachetka oraz Brandon Tabb, a po 30 minutach utrzymywał się korzystny dla gości wynik 71:67. To wszystko oznaczało, że kolejna część gry była bardzo wyrównana, a sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Głównie dzięki Milivoje Mijoviciowi to gliwiczanie uciekali na cztery punkty. To nie wystarczyło, bo do remisu rzutami wolnymi do remisu doprowadził Michalak. W ostatniej akcji bohaterem mógł zostać Keanu Pinder, ale do kosza trafił już po czasie, a to oznaczało dogrywkę!

 

W dodatkowym czasie gry GTK miało już cztery punkty przewagi, ale trójki Matczaka i Belemene zmieniały wszystko na korzyść gości. Na cztery sekundy przed końcem indywidualne zagranie Duke’a Mondy’ego dało minimalną przewagę gliwiczanom. W ostatniej akcji nie trafiali Matczak oraz Pinder, a to oznaczało zwycięstwo GTK 95:94!

 

Najlepszym graczem gospodarzy był Milivoje Mijović z 23 punktami i 11 zbiórkami. 24 punkty i 9 zbiórek dla gości zanotował Filip Matczak.

 

GTK Gliwice - Legia Warszawa 95:94 po dogrywce (23:26, 26:22, 18:23, 19:15 - 9:8)

 

GTK Gliwice: Milivoje Mijovic 23, Brandon Tabb 21, Murray Mondy 16, Mateusz Szlachetka 15, Payton Henson 10, Łukasz Diduszko 5, Joseph Furstinger 5, Piotr Hałas 0, Dawid Słupiński 0, Bartosz Majewski 0

 

Legia Warszawa: Filip Matczak 24, Michał Michalak 19, Sebastian Kowalczyk 13, Milan Milovanovic 12, Adam Linowski 9, Keanu Pinder 9, Romaric Belemene 8, Patryk Nowerski 0, Dawid Sączewski 0, Jakub Nizioł 0

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA ENERGA BASKET LIGI

PN, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze