Garczarczyk: Co dalej z Joshuą i Ruizem Jr?

Sporty walki
Garczarczyk: Co dalej z Joshuą i Ruizem Jr?
Fot. PAP

Anthony Joshua odzyskał trzy pasy mistrza świata (WBA/IBF/WBO) wagi ciężkiej łatwą wygraną w Rijadzie z Andy Ruizem Jr, więc opcji za miliony mu nie brakuje. Meksykanin też kariery oczywiście nie kończy, ale takich pieniędzy jak za dwumecz z Joshuą szybko nie zobaczy - to tematy "Z narożnika PG" Zapraszam!

Joshua: jest w czym wybierać

 

Bułgar Kubrat Pulew w obronie pasa IBF czy Ołeksandr Usyk o pas WBO? Te dwa przykłady, to tylko nakazane Brytyjczykowi pojedynki gwarantujące, że nie straci pasów, choć opcji jest wiele. Przyjrzyjmy się tym najbardziej realistycznym.

 

Kubrat Pulew: Eddie Hearn, mocno naciskany przez International Boxing Federation (a ci ostatni przez promotorów Bułgara) przyznał, że to najbardziej prawdopodobna opcja dla Joshui. Tym razem jednak nie już w dalekiej Arabii Saudyjskiej, ale najprawdopodobniej w marcu 2020 roku, na nowym stadionie Tottenhamu. "AJ chce zachować wszystkie pasy, czyli najbardziej możliwa opcja to najpierw walka z Pulewem, później z Usykiem" -  mówi Hearn. To drugie możliwe tylko wtedy, jeśli Usyk zdecyduje się (zostanie przekonany $$) poczekać, walcząc z kimś innym. Jeśli plany szefa Matchroom Boxing się powiodą, na tej samej gali co Joshua - Pulew, zobaczymy pojedynek Usyka z Dereckiem Chisorą.

 

Oleksandr Usyk: "On jest z tej najlepszej szkoły boksu - traf i nie daj się trafić. Zna swoje mocne i słabe strony, lubię takie wyzwania" - mówi o Usyku Joshua. Szef WBO Paco Valcarcel od razu po walce z Ruizem Jr przypomniał Hearnowi, że jego zawodnik ma 6 miesięcy na obowiązkową obronę tytułu, a na konferencji prasowej, Joshua uznał, że "nie ma z tym problemu".

 

Dillian Whyte: Po oczyszczeniu Whyte’a z zarzutów o doping, już są starania by wrócił na pozycję obowiązkowego challengera mistrza WBC czyli Deontay’a Wildera. Dwóch londyńczyków ma za sobą poważna serię zwycięstw od ich pierwszej walki w 2005 roku wygranej przez Joshuę i nie są przyjaciółmi. Ich pojedynek jest kwestią czasu... ale jeszcze nie teraz.

 

Andy Ruiz Jr: szybki powrót?

 

Ruiz nie musi się spieszyć na ring ze względów finansowych - zarobił w Rijadzie ponad 13 milionów dolarów. Jest ZUPEŁNIE inaczej, jeśli chodzi o  odzyskanie dobrego imienia. Po kompromitujących go oświadczeniach na konferencji prasowej, o braku przygotowań, treningów i ogólnym balowaniu przed rewanżem z AJ, prasa w USA zmiażdżyła Ruiza Jr, więc musi się pokazać z dobrej strony. Zarówno Ruiz Jr, jak Adam Kownacki walczą dla Premier Boxing Champions, a pojedynek Ruiz Jr - Babyface jest na pierwszym miejscu listy życzeń wielu dziennikarzy, o kibicach nie wspominając.

Przemysław Garczarczyk z USA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze