Liga Mistrzów: Komplet zwycięstw Bayernu Monachium w fazie grupowej

Sześć meczów, sześć zwycięstw - imponująco wygląda bilans Bayernu Monachium w fazie grupowej Ligi Mistrzów w obecnym sezonie. W ostatniej serii gier mistrzowie Niemiec przypieczętowali zwycięstwo w grupie, ogrywając na własnym obiekcie 3:1 Tottenham. Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Obie drużyny przed ostatnią kolejką miały już zapewniony awans do dalszej fazy Ligi Mistrzów i trenerzy Bayernu oraz Tottenhamu dokonali kilku zmian w składach. Na ławce w szeregach gospodarzy zasiadł między innymi Lewandowski, a ekipa z Londynu była osłabiona brakiem aż 10 zawodników. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla mistrzów Niemiec. Już w 14. minucie wynik otworzył Kingsley Coman. Reprezentant Francji wykorzystał podanie Serge'a Gnabry'ego i spokojnym uderzeniem pokonał golkipera Tottenhamu.

Goście szybko doprowadzili do remisu za sprawą Ryana Sessegnona. Dla młodego skrzydłowego był to debiutancki gol w barwach Tottenhamu. Coman, strzelec pierwszego gola, już w pierwszej połowie musiał opuścić boisko z powodu groźnie wyglądającej kontuzji. W jego miejsce pojawił się Thomas Muller i właśnie Niemiec w jednej z ostatnich akcji tej części gry dał ponowne prowadzenie podopiecznym Hansa-Dietera Flicka.

W 64. minucie Bayern potwierdził swoją przewagę i po raz trzeci zawodnik gospodarzy wpisał się na listę strzelców. Philippe Coutinho w swoim stylu zszedł do środka i bardzo dokładnym uderzeniem pokonał Gazzanigę. W samej końcówce rozmiary porażki mógł zmniejszyć Son Heung-Min, jednak przegrał pojedynek z Manuelem Neuerem.

Bayern Monachium - Tottenham Hotspur 3:1 (2:1)
Bramki: Coman 14, Muller 45, Coutinho 64 - Sessegnon 20

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Benjamin Pavard, Javi Martinez (87. Leon Goretzka), Jerome Boateng, Alphonso Davies - Joshua Kimmich, Thiago Alcantara, Philippe Coutinho - Kingsley Coman (27. Thomas Muller), Serge Gnabry, Ivan Perisić (86. Joshua Zirkzee)

Tottenham Hotspur: Paulo Gazzaniga - Kyle Walker-Peters, Juan Foyth, Toby Alderweireld, Danny Rose - Eric Dier (81. Victor Wanyama), Moussa Sissoko - Christian Eriksen, Giovani Lo Celso (65. Oliver Skipp), Ryan Sessegnon - Lucas Moura (65. Son Heung-Min)

Żółte kartki: Kimmich - Lo Celso

W drugim meczu tej grupy Olympiakos Pireus pokonał 1:0 Crveną Zvezdę. Pod koniec pierwszej połowy rzut karny zmarnował zawodnik gości Tomane, który trafił w poprzeczkę. Co nie udało się gościom, wyszło w samej końcówce gospodarzom. W 86. minucie z jedenastu metrów gola strzelił Youseff El Arabi. Grecy w fazie grupowej zgromadzili cztery punkty i zajęli trzecie miejsce, a Serbowie zamknęli stawkę z trzema oczkami na koncie.

Olympiakos Pireus - Crvena Zvezda 1:0 (0:0)
Bramki: El Arabi 86 (rzut karny)

Olympiakos Pireus: Jose Sa - Omar Elabdellaoui, Yassine Meriah, Ruben Semedo, Konstantinos Tsimikas - Guilherme, Mady Camara (61. Guerrero), Andreas Bouchalakis - Georgios Masouras (70. Maximiliano Lovera), Youseff El Arabi, Daniel Podence

Crvena Zvezda: Milan Borjan - Marko Gobeljic, Nemanja Milunovic, Milos Degenek, Milan Rodic (82. Jander) - Njegos Petrovic, Mirko Ivanic - Mateo Ezequiel Garcia, Marko Marin, Aleksa Vukanovic (65. Richmond Boyake) - Tomane (58. Rajiv van La Parra)

Żółte kartki: Camara, Guilherme, Podence - Rodić, Degenek, Milan Borjan, Jander

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.