Liga Mistrzów: Wygrane PSG i Realu, Club Brugge w Lidze Europy

Faworyci nie zawiedli w ostatnich meczach grupy A Ligi Mistrzów. PSG pewnie pokonało Galatasaray 5:0, a Real Madyt rozprawił się 2:1 z Clube Brugge. Właśnie belgijska drużyna zajęła trzecie miejsce w grupie, co daje jej możliwość gry w Lidze Europy.

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie A wszystko było jasne. Wiadomo było, że z pierwszego miejsca awansują piłkarze PSG, a z drugiego gracze Realu Madryt. Jedyną niewiadomą było to, kto zajmie trzecie miejsce w grupie premiowane możliwością gry w Lidze Europy.

W Paryżu pierwsze pół godziny gry nie przyniosło trafień żadnej z ekip. Zaledwie trzy minuty wystarczyły jednak gospodarzom, by nadrobić ten czas i strzelić dwa gole. Pierwszy w 33. minucie bramkę zdobył Mauro Icardi, który po podaniu Kyliana Mbappe trafił do pustej bramki. Dwie minuty później strzałem po ziemi podwyższył Pablo Sarabia. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Paryżanie szybko rozpoczęli strzelanie w drugiej połowie spotkania. Już w 47. minucie trafił Neymar. Czwarte trafienie dołożył Mbappe, a festiwal goli zakończył Edinson Cavani pokonując bramkarza Galatasaray z jedenastego metra.

PSG - Galatasaray 5:0 (2:0)
Bramki: Icardi 32, Sarabia 35, Neymar 46, Mbappe 63, Cavani 84 (k)

PSG: Sergio Rico - Layvin Kurzawa, Marquinhos, Abdou Diallo, Juan Bernat (75. Thilo Kehrer) - Nianzou Kouassi (75. Marco Veratti), Leandro Paredes - Pablo Sarabia, Neymar - Mauro Icardi (68. Edinson Cavani), Kylian Mbappé

Galatasaray: Fernando Muslera - Mariano, Ryan Donk, Steven N'Zonzi (72. Sener Ozbayrakli), Marcao, Yuto Nagatomo - Younes Belhanda, Mario Lemina, Jean-Michaël Seri (41. Selcuk Inan), Ömer Bayram - Emre Mor (62. Radamel Falcao)

Żółte kartki: Kurzawa - Belhanda, N'Zonzi, Falcao, Muslera, Inan, Lemina

W drugim spotkaniu grupy A Club Brugge podejmował Królewskich. Pierwsza połowa nie przyniosła ani jednego gola. Sędzia bardzo często używał za to żółtego kartonika, którym ukarał za nadmierną ostrość aż pięciu piłkarzy.

Kibice obejrzeli gole dopiero w drugiej części spotkania. Rozpoczął w 53. minucie Rodrygo. Radość podopiecznych Zinedine Zidane'a nie trwała jednak długo. Dwie minuty później wyrównał Hans Vanaken. Ponowne prowadzenie dał Królewskim Vinicius Junior, a wynik ustalił Luka Modrić.

Club Brugge - Real Madryt 1:3 (0:0)
Bramki: Vanaken 55 - Rodrygo 53, Vinicius 64, Modrić 90+1

Club Brugge: Simon Mignolet - Odilon Kossounou, Brandon Mechele, Simon Deli - Éder Balanta, Thibault Vlietinck (70. Cherles De Ketelaere), Ruud Vormer, Hans Vanaken, Eduard Sobol - Emmanuel Dennis, Percy Tau (59. Siebe Schrijvers)

Real: Alphonse Aréola - Álvaro Odriozola, Raphaël Varane, Éder Militao, Ferland Mendy - Casemiro, Luka Modrić, Rodrygo, Isco (84. Federico Valverde), Vinícius Júnior (73. Brahim Diaz) - Luka Jović (77. Karim Benzema)

Żółte kartki: Sobol, Kossounou, Balanta - Casemiro, Modrić

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn - Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA - na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2 oraz w czterech serwisach telewizyjnych premium w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.