Dziwny transfer Milano. Środkowy zagra tylko w europejskich pucharach?

Siatkówka
Dziwny transfer Milano. Środkowy zagra tylko w europejskich pucharach?
fot. CyfraSport

Wiele wskazuje na to, że do zespołu Allianz PowerVolley Milano dołączy środkowy mistrzów Europy, Serbii - Aleksandar Okolic. 26-latek może być jednak wzmocnieniem wyłącznie w rozgrywkach CEV Challenge Cup - wszystko przez limit obcokrajowców w lidze włoskiej...

Były już siatkarz PAOK-u będzie miał okazję sprawdzić się na parkietach SuperLega, ale w ograniczonym wymiarze. Zgodnie z restrykcjami panującymi w lidze włoskiej, na parkiecie może przebywać w jednym momencie ograniczona liczba obcokrajowców.

 

O sile zespołu Roberto Piazzy stanowią tacy siatkarze, jak Trevor Clevenot (Francja), Nemanja Petrić (Serbia), Jan Kozamernik (Słowenia) czy Nimir Abdel-Aziz (Holandia). Ciężko będzie więc wkomponować między te szeregi kolejnego zawodnika spoza Włoch.

 

Sprowadzenie Okolicia związane jest z problemami zdrowotnymi Aimone Allettiego, jednego ze środkowych bloku.

 

- Przyjście Okolicia pozwoli mi odciążyć gwiazdy zespołu - skomentował były trener PGE Skry Bełchatów, a obecnie opiekun klubu z Mediolanu.

 

Wiele wskazuje więc na to, że środkowy będzie miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności głównie w CEV Challenge Cup. Tam włoski zespół zmierzy się z albańskim Erzeni. Przedstawicielem polskiej siatkówki w tych rozgrywkach jest Aluron Virtu CMC Zawiercie.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie