KMŚ 2019: CF Monterrey - Al-Sadd SC. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

CF Monterrey rozpoczyna zmagania w Klubowych Mistrzostwach Świata od ćwierćfinału. Natomiast Al-Sadd SC musiało grać w rundzie eliminacyjnej z Hienghene Sport. Zwyciężyło 3:1, ale do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka. Trenerem Al-Sadd jest słynny w przeszłości piłkarz Barcelony - Xavi. Relacja i wynik na żywo z meczu CF Monterrey - Al-Sadd SC na Polsatsport.pl.

W latach 1960-2004 najlepszy zespół globu wyłaniały mecze między zdobywcą Pucharu Europy i triumfatorem Copa Libertadores. Od 2005 roku są rozgrywane mistrzostwa świata, ale pierwsza edycja KMŚ odbyła się już w 2000 roku, zwyciężyli wówczas piłkarze Corinthians Sao Paulo. W tym samym roku zorganizowano także mecz o Puchar Interkontynentalny, w którym triumfowała drużyna Boca Juniors. Formalnie KMŚ zastąpiły Puchar Interkontynentalny w 2005 roku.

 

Od 2021 roku klubowy czempionat rozgrywany będzie z udziałem 24 drużyn, a zorganizują go wtedy Chińczycy. Turniej zaplanowano na okres do czerwca do lipca. W obecnej formule, z udziałem siedmiu klubów, jest rozgrywany w grudniu.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu CF Monterrey - Al-Sadd SC na Polsatsport.pl. Początek od godziny 18:30.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze