Gol Milika w nieudanym debiucie Gattuso w Napoli

Napoli przegrało 1:2 z Parmą w 16. kolejce Serie A. W trenerskim debiucie Gennaro Gattuso w podstawowym składzie znaleźli się Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Ten drugi trafił do siatki.

Początek sobotniego meczu był szokiem dla debiutującego na ławce trenerskiej Napoli Gennaro Gattuso. Już w 3 min. Alex Meret musiał wyciągać piłkę z siatki po strzale Dejana Kulusevskiego. W pierwszej połowie zawodnicy z Neapolu stworzyli co prawda kilka niezłych sytuacji, ale bramki nie zdobył ani Lorenzo Insigne, ani Piotr Zieliński, ani Arkadiusz Milik (Polacy znaleźli się w podstawowym składzie). W doliczonym czasie gry w polu karnym upadł Zieliński, ale sędzia Marco Di Bello przeanalizował zapis VAR i podyktował tylko rzut wolny na linii „szesnastki”. Tym razem zagrożenia pod bramką nie było. Natomiast kilka minut wcześniej, po uderzeniu Gervinho z wolnego, piłka trafiła w słupek.

Na dodatek w pierwszej połowie kontuzji podczas nieudanej interwencji nabawił się Kalidou Koulibaly.

Po przerwie uaktywnił się będący w znakomitej dyspozycji strzeleckiej Milik. W 59 oraz 62 min. górą był jeszcze Sepe, ale chwilę później Włoch (co ciekawe: wychowanek Napoli), był bez szans. Po dośrodkowaniu Driesa Mertensa 25-latek celnie uderzył głową i dał neapolitańczykom wyrównanie. Na nic się to jednak nie zdało, bo w doliczonym czasie gry kontratak Parmy skutecznie wyprowadził duet Kulusevski-Gervinho, a do siatki trafił ten drugi i zapewnił gościom trzy punkty.

Zarówno Milik, jak i Zieliński, rozegrali 90 minut. Milik został ukarany żółtą kartką. Jego trafienie w meczu z Parmą jest jego szóstą bramką w tym sezonie Serie A.

SSC Napoli  - Parma 1:2 (0:1)

Bramki: Arkadiusz Milik 64 - Dejan Kulusevski 4, Gervinho 90+3

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.