NHL: Acciari i Huberdeau pokazali pazury. Pantery znów wygrywają

Noel Acciari uzyskał pierwszego hat-tricka w karierze, Jonathan Huberdeau miał cztery asysty, a Florida Panthers pokonali Ottawa Senators 6:1 w poniedziałkowym meczu hokejowej ligi NHL. W drugiej tercji "Pantery" zdobyły aż pięć goli.

Rozgrywający piąty sezon w NHL 28-letni Acciari dotychczas w żaden sposób nie wyróżniał się pod względem liczby bramek. W tym sezonie ma już jednak osiem trafień, o dwa więcej niż w poprzednim, kiedy występował w Boston Bruins. Najlepsze rozgrywki w jego wykonaniu to 2017/2018 - 10 goli.

Bardzo dobrze przeciwko "Senatorom" zaprezentował się także 26-letni Huberdeau, który asystował przy czterech bramkach.

Ekipa Panthers przegrała wcześniej trzy spotkania z rzędu, dlatego trener Joel Quenneville dokonał roszad w poszczególnych formacjach. Świetnym ruchem okazało się przesunięcie do drugiej linii ataku Acciariego, który grał razem z Huberdeau i Vincentem Trocheckiem.

Huberdeau miał dodatkowe powody do zadowolenia, bowiem uzyskał punkt numer 400 w lidze NHL (136 bramek i 264 asysty) w jubileuszowym, 500. występie.

W poniedziałek hat-trickiem popisał się również David Perron w rywalizacji St. Louis Blues z Colorado Avalanche (5:2). Triumfatorzy pozostali liderami Konferencji Zachodniej.

W ostatnich dwóch sezonach zespół Blues odniósł komplet sześciu zwycięstw nad Avalanche, obecnie drugą drużyną Zachodu.

Tym razem hokeiści Colorado prowadzili 2:1, ale w ostatnich sekundach drugiej tercji krążek w ich siatce umieścili Perron i Vince Dunn, a w ostatniej części rezultat jeszcze poprawili Jordan Kyrou i ponownie Perron.