Puchar CEV: Awans rzeszowianek po złotym secie!

W rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Pucharu CEV siatkarek ekipa Developresu SkyRes Rzeszów przegrała na wyjeździe z ASPTT Mulhouse 2:3, a ponieważ pierwsze starcie obu drużyn zakończyło się identycznym wynikiem na korzyść polskiego zespołu, to losy awansu musiały rozstrzygnąć się w złotym secie. W nim podopieczne Stephane'a Antigi okazały się lepsze i mogły świętować promocję do kolejnej rundy.

Tak, jak w pierwszym starciu, podobnie i w rewanżu emocji nie brakowało. Kibice byli świadkami zaciętego widowiska. Już premierowy set był tego dowodem, gdyż rzeszowianki zwyciężyły po grze na przewagi, mimo że w środkowej fazie tej partii przegrywały już 13:16.

W drugiej odsłonie przewaga polskiego zespołu nie podlegała dyskusji. Siatkarki z Podkarpacia prowadziły 8:2 oraz 16:11. Im bliżej końca, tym gospodynie były coraz bliżej dogonienia swoich rywalek. Developres SkyRes utrzymał jednak nerwy na wodzy i zapewnił sobie zwycięstwo 25:22.

Prowadzenie w meczu 2:0 dawało nadzieję, że rzeszowianki lada moment zapewnią sobie triumf i awans do kolejnej rundy Pucharu CEV. Team z Francji nie zamierzał jednak rezygnować z walki. W trzeciej partii, po wyrównanym początku, miejscowe odskoczyły na sześć punktów (16:10). Był to decydujący moment tego seta, gdyż ekipa Antigi nie była już w stanie zniwelować strat.

Po świetnych dwóch pierwszych setach w wykonaniu rzeszowskiej drużyny, w drugiej połowie meczu inicjatywa zdecydowanie była po stronie Francuzek. Czwarta partia to olbrzymia dominacja gospodyń i pewne zwycięstwo do 13.

Natchniony zespół ASPTT Mulhouse uwierzył w odrobienie strat i doprowadzenie do złotego seta. Szansą dla rzeszowianek na uniknięcie dodatkowej partii był tie-break, ale także w nim miejscowe okazały się lepsze, kontrolując przebieg wydarzeń od początku do końca.

Taki scenariusz nie napawał optymizmem przed złotym setem. Rzeszowianki jednak przypomniały sobie o dobrej dyspozycji z początku meczu. Kibice byli świadkami wyrównanego boju i próby nerwów. Większą odpornością wykazały się Polki, które wygrały 15:13 i zapewniły sobie awans do 1/8 finału Pucharu CEV.

Najwięcej punktów dla Developresu SkyRes zdobyły Natalia Valentin oraz Jelena Blagojevic - 19.

ASPTT Mulhouse - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (24:26,22:25,25:23,25:13,15:12) Złoty set: 13:15

ASPTT Miluza: Nadison Bugg, Olga Trach, Leandra Olinga-Andela, Helena Cazaute, Carli Snyder, Laetitia Moma Bassoko, Lea Soldner (libero) oraz Laura Kunzler, Indy Baijens, Bernarda Brcic, Manon Jaegy

Developres SkyRes Rzeszów: Natalia Valentin, Magdalena Hawryła, Kamila Witkowska, Jelena Blagojevic, Alexandra Frantti, Katarzyna Zaroślińska-Król, Aleksandra Krzos (libero) oraz Gabriela Polańska, Tamara Gałucha, Michela Mlejnkova, Anna Kaczmar, Magdalena Grabka