Siatkarski Puchar Polski: Kto rozstawiony przed losowaniem?

Siatkówka
Siatkarski Puchar Polski: Kto rozstawiony przed losowaniem?
fot. Cyfrasport

W poniedziałek 30 grudnia poznamy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski siatkarek oraz siatkarzy. Losowanie odbędzie się w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki. Poznaliśmy już wszystkich uczestników tej fazy rozgrywek, wiemy też, które zespoły zostaną rozstawione, a które będą dolosowane. Ostatnią niewiadomą jest miejsce, które zajmie na półmetku fazy zasadniczej PlusLigi mistrz Polski – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W tym momencie znamy oczywiście wszystkie drużyny, które wywalczyły prawo gry w ćwierćfinałach, zarówno pucharu kobiet, jak i mężczyzn. Ostatnią niewiadomą jest miejsce, które zajmie na koniec półmetka fazy zasadniczej drużyna mistrzów Polski – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie mają jeszcze do rozegrania (12 stycznia) zaległe spotkanie z BKS Visłą Bydgoszcz. Jeśli zdobędą w nim choć punkt, przeskoczą w tabeli liderującą w tym momencie ekipę Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

 

Ten przełożony mecz trochę komplikuje nam losowanie, a przede wszystkim logistykę przed ćwierćfinałami, lecz z taką prośbą zgłosili się bydgoszczanie, których absolutny lider – Toncek Stern walczyć będzie z reprezentacją Słowenii o awans na igrzyska i wcześniej zapewne nie mógłby zagrać przeciwko ZAKSIE. Rywale wyrazili zgodę, więc uznaliśmy że my także nie będziemy przeciwni – powiedział prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny.

 

W związku z zaległym meczem po wylosowaniu par ćwierćfinałowych wiadome będzie, że w przypadku zajęcia przez Grupę Azoty ZAKSĘ pierwszego miejsca po pierwszej rundzie fazy zasadniczej, to ona będzie rozstawiona z numerem pierwszym i zagra z rywalem, który zostanie dolosowany.

 

Jak będzie wyglądało samo losowanie? Cztery najlepsze ekipy po zakończeniu półmetka fazy zasadniczej (Verva Warszawa Orlen Paliwa, Grupa Azoty ZAKSA, PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel) są rozstawione (zgodnie z diagramem), do każdej z nich wylosujemy jedną z czterech drużyn: Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz przedstawicieli Krispol 1. Ligi: BBTS Bielsko-Biała i Lechię Tomaszów Mazowiecki. Gospodarzami meczów będą pierwszoligowcy lub drużyny wyżej sklasyfikowane po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

 

– Bardzo się cieszymy, że do naszego miasta najpewniej przyjadą mistrzowie świata i gwiazdy PlusLigi. To będzie wielkie święto tomaszowskiej siatkówki – cieszy się Bartłomiej Neroj, kapitan Lechii Tomaszów Mazowiecki.

 

Identyczny system będzie obowiązywał w losowaniu ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet, tam jednak nie ma już żadnych niewiadomych. Losowaniu będą się przyglądać przedstawiciele ćwierćfinalistów, klubu otrzymały od PLS zaproszenie do śledzenia przebiegu losowania.

 

W poprzedniej edycji, w 2019 roku, triumfowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz siatkarki Grupy Azoty Chemika Police.

 

Ćwierćfinały Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2020:

 

Drużyny rozstawione:


Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Verva Warszawa Orlen Paliwa
PGE Skra Bełchatów
Jastrzębski Węgiel

 

Drużyny dolosowywane:


Trefl Gdańsk
Indykpol AZS Olsztyn
BBTS Bielsko-Biała
Lechia Tomaszów Mazowiecki

 

Mecze ćwierćfinałowe 14.01 i 15.01.2020 (transmisje – Polsat Sport)

Finał Pucharu Polski: 14–15.03.2020

 

Ćwierćfinały Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Kobiet 2020:

 

Drużyny rozstawione:


Grupa Azoty Chemik Police
Developres SkyRes Rzeszów
Grot Budowlani Łódź
DPD Legionovia Legionowo

 

Drużyny dolosowywane:


ŁKS Commercecon Łódź
BKS Stal Bielsko-Biała
NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
MKS SAN-Pajda Jarosław

 

Mecze ćwierćfinałowe 12.02.2020
Finał Pucharu Polski: 7–8.03.2020, Nysa.

RM, Polska Liga Siatkówki

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze