Hit w ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarek

Siatkówka
Hit w ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarek
fot. PLS

Liderki ekstraklasy siatkarek Grupa Azoty Chemik Police zagrają z mistrzyniami kraju ŁKS Commercecon Łódź w ćwierćfinale Pucharu Polski. Policzanki nieprzerwanie były mistrzyniami kraju w latach 2014-18, a w tym sezonie są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. One też triumfowały w poprzedniej edycji PP. Będą też miały atut własnej hali w ćwierćfinale, który zaplanowano na 12 lutego.

Tego samego dnia mają się odbyć pozostałe spotkania, które wyłonią uczestniczki turnieju finałowego. Wicemistrzynie kraju czeka wyjazdowy mecz z MKS SAN Pajda Jarosław. Na pierwszoligowe rywalki - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - trafiły też zawodniczki DPD Legionovia Legionowo. Wiceliderki Ligi Siatkówki Kobiet Developres SkyRes Rzeszów podejmą zaś szósty w tabeli BKS STAL Bielsko-Biała.

 

Turniej finałowy kobiet zaplanowano na 7-8 marca w Nysie.

 

Do ćwierćfinału PP trafiło sześć najlepszych drużyn LSK na półmetku fazy zasadniczej oraz dwa zespoły z 1. ligi, które przeszły wcześniej trzystopniowe zmagania. Cztery czołowe zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej były rozstawione w losowaniu. Zgodnie z regulaminem gospodarzami zostali pierwszoligowcy oraz ekipy wyżej sklasyfikowane w tabeli LSK.

 

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski 2020 kobiet (12 lutego)

 

Grupa Azoty Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź

MKS SAN Pajda Jarosław - Grot Budowlani Łódź

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - DPD Legionovia Legionowo

Developres SkyRes Rzeszów - BKS STAL Bielsko-Biała

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze