Rzeszowianki rozgromiły reprezentację Kamerunu

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pewnie pokonały 4:0 reprezentację Kamerunu w drugim meczu sparingowym rozgrywanym na Podpromiu. Dzień wcześniej podopieczne Stephane'a Antigi pokonały rywalki z Afryki 3:1.

W niedzielę rzeszowianki zmierzyły się z Kamerunem w Dębicy. Trener Antiga miał do dyspozycji niemalże cały zespół i skorzystał z usług każdej z zawodniczek. Zabrakło jedynie Natalii Valentin-Anderson, która przebywa na zgrupowaniu kadry Portoryko. Mecz okazał się bardzo udany i zakończył się zwycięstwem 3:1.

Jeszcze lepiej wypadły siatkarki Developresu SkyRes dzień później. Pierwsza partia wyglądała jednak bardzo podobnie, bo gospodynie absolutnie zdominowały rywalki wygrywając aż 25:9 (w niedzielę 25:8)! Do drugiej odsłony siatkarki z Kamerunu podeszły już bardziej skoncentrowane i zdołały wywalczyć 16 punktów. W trzecim secie zdobyły tylko 12 oczek. Czwarta odsłona okazała się najbardziej wyrównana i zakończyła się wynikiem 25:22 dla Developresu. Mecz potrwał zaledwie jedną godzinę i 16 minut.

Najlepiej punktującą zawodniczką ekipy z Rzeszowa była Alexandra Frantti. Amerykanka wywalczyła dla swojego zespołu 18 punktów.

Developres SkyRes Rzeszów - Reprezentacja Kamerunu 4:0 (25:9, 25:16, 25:12, 25:22)

Developres SkyRes Rzeszów: Alexandra Frantti (18), Gabriela Polańska (5), Kamila Witkowska (4), Magdalena Grabka (2), Magdalena Hawryła (3), Jelena Blagojević (9), Anna Kaczmar (3), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (7), Michaela Mlejnkova (8), Tamara Gałucha (7), Katarzyna Zaroślińska-Król (12), Aleksandra Krzos (L), Daria Przybyła (L)