Juantorena wrócił do korzeni! Pojawił się na treningu reprezentacji Kuby

Siatkówka
Juantorena wrócił do korzeni! Pojawił się na treningu reprezentacji Kuby
fot. CyfraSport

Osmany Juantorena rozstał się z reprezentacją Kuby 13 lat temu i obecnie jest jedną z największych gwiazd Italii - to właśnie z tą reprezentacją przygotowuje się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Nie zapomniał jednak o dawnym zespole i odwiedził kadrę Kuby na treningu w Hawanie.

Przyjmujący Cucine Lube Civitanova zdobywał srebro Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w 2005 roku i był to ostatni sukces z zespołem Kuby przed "wygnaniem" z kraju. Siatkarz związał swoją karierę z parkietami włoskimi i właśnie tam spędził znaczną część swojej kariery. W reprezentacji Italii zadebiutował w 2015 roku.

 

Jego dawna reprezentacja przygotowuje się obecnie w Hawanie do kwalifikacji olimpijskich strefy NORCECA. 34-latek odwiedził kolegę z klubu i reprezentacji - Robertlandy'ego Simona oraz innych reprezentantów kraju i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie, które opublikował na swoim Instagramie.

 

 

Simon powrócił do zespołu narodowego po wielu latach absencji i wierzy, że obaj siatkarze Lube staną po przeciwnych stronach siatki właśnie w Tokio. Przed Kubańczykami jednak walka o wyjazd na IO.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze