Kąkolewska: Jesteśmy przygotowane i optymistycznie nastawione

Siatkówka

Polskie siatkarki rozpoczynają walkę o awans do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Już we wtorek na turnieju w Apeldoorn zagrają z Bułgarią, kolejnymi rywalkami w grupie będą Holenderki i zawodniczki Azerbejdżanu. - Jesteśmy zgrane, przygotowane i optymistycznie nastawione - powiedziała Agnieszka Kąkolewska, kapitan reprezentacji Polski.

Polki przygotowywały się do turnieju na zgrupowaniu w Spale. Zagrały tam także sparingi z reprezentacja Azerbejdżanu, która jest będzie ich rywalem w Apeldoorn. Biało-Czerwone wygrały 5:0 i 3:1, optymizmu wiec nie brakuje.

 

- Nasze zgrupowanie było krótkie, ale myślę, że każdy z zespołów miał podobne warunki. Cieszy na to, że sparingi z naszym grupowym rywalem zakończyły się po naszej myśli. To dodało nam pewności siebie. Miałyśmy też możliwość przetestowania paru ustawień. Nasze zgranie wygląda całkiem nieźle. Jesteśmy pozytywnie nastawione do tego turnieju. Zdrowotnie tez jesteśmy przygotowane. Są jakieś drobne bóle, ale to jest nieodłączne w naszym sporcie - powiedział Kąkolewska.

 

We wtorek nasze panie zagrają z Bułgarią, którą siedem miesięcy wcześniej pokonały 3:1 w meczu Ligi Narodów, rozgrywanym także w Apeldoorn. Kapitan reprezentacji Polski zapewnia, że do tego spotkania przygotowanie teoretyczne jest na najwyższym poziomie.

 

- Bułgarki mają zdecydowana liderkę, to Jelica Wasiliewa. Te z nas, które grają w lidze włoskiej, znają ją trochę lepiej, bo ona też występuje w tych rozgrywkach. Analizowałyśmy ten zespół przez kilka dni, wiemy na co je stać. Głównie musimy skupić się właśnie na Wasiljewej, ale są też środkowe, które pamiętamy z poprzednich lat, bo graja w tej kadrze już długo.

 

Transmisja meczu Polska - Bułgaria w Polsacie Sport. Początek studia o godzinie 15:15.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze