Milik nie ma sobie równych! Rewelacyjna skuteczność Polaka

Arkadiusz Milik w tym sezonie może poszczycić się wyjątkową skutecznością. Polski napastnik SSC Napoli w poniedziałkowym meczu z Interem Mediolan (1:3) znowu strzelił gola. Czyni to 25-latka najskuteczniejszym zawodnikiem wśród graczy, którzy wystąpili w mniej niż dziesięciu meczach, jeśli chodzi o pięć czołowych lig Europy.

W 37. minucie Milik strzelił gola kontaktowego, a udział w tej akcji miał również inny Polak - Piotr Zieliński. Polski pomocnik zagrał na prawą stronę, tam świetnym dośrodkowaniem popisał się Hiszpan Jose Callejon i Milik dostawił nogę, kierując piłkę do bramki. Niestety dla neapolitańczyków było to jedynie trafienie honorowe.

Wychowanek Rozwoju Katowice w tym sezonie ligowym rozegrał połowę spośród wszystkich meczów w Serie A (9 z 18 spotkań). W tych występach zdobył 7 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem w pięciu najsilniejszych ligach na Starym Kontynencie. Nie ma lepszego od Milika w Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Francji oraz we Włoszech.

49-krotny reprezentant Polski łącznie wystąpił w 12 spotkaniach SSC Napoli w trwającym sezonie. Oprócz gry w Serie A, Milik zaliczył także trzy występy w Lidze Mistrzów, w których strzelił trzy gole. "Aro" popisał się hat-trickiem w starciu z Genk (4:0).