Stysiak: Czasami o tym, czy trafię w piłkę, decyduje przypadek

Siatkówka

Reprezentantki Polski wygrały mecz z Bułgarią 3:1 na inaugurację turnieju kwalifikacyjnego. W Apeldoornie jednak muszą zmagać się nie tylko z rywalkami. - Hala jest naprawdę specyficzna. Światło bardzo mi przeszkadza przy zagrywce. Czasami o tym, czy trafię w piłkę, decyduje przypadek - mówi Magdalena Stysiak.

Marcin Lepa: Na czym skupiacie się w trakcie tego dnia, teoretycznie wolnego?

 

Magdalena Stysiak: Jesteśmy po treningu, lekkiej siłowni i rozruchu. Obejrzymy jeszcze dwa materiały wideo o Holenderkach. Przed nami jeszcze troszkę odpoczynku i skupienie się przed nadchodzącym meczem.

 

Holandia potrafi grać ofensywnie, potrafi grać podobnym stylem do naszego. Co jeszcze możesz o nich powiedzieć?

 

Na pewno mocny zespół. Mają świetne przyjmujące i jedną z najlepszych atakujących na świecie. Gra z pewnością będzie opierała się na ich głównym ataku. Bardzo dobry zespół również w obronie, ale myślę, że są takie miejsca, w których możemy zaskoczyć.

 

Czy już udało Wam się wyczyścić z głowy te błędy ze spotkania z Bułgarią?

 

Myślę, że już nikt nie skupia się na tamtym meczu. Staramy się przyciągać tylko pozytywne myśli i zastanawiamy się co zrobić, aby wygrać kolejne spotkanie. Na podstawie naszego pierwszego meczu możemy jedynie przemyśleć to, żeby zagrać jeszcze lepiej z Holandią.

 

Sporo osób zwraca uwagę na dość specyficzny obiekt, w którym rozgrywacie spotkania. Duże przestrzenie, brak jednej trybuny. Czy to jakoś utrudnia grę?

 

Może to będzie zaskakujące, ale mi najwięcej problemu sprawia światło. Bardzo mi to przeszkadza przy zagrywce w wyskoku. Czasami o tym, czy trafię w piłkę, decyduje przypadek. Nie tylko mi to przeszkadza.

 

***

 

W turnieju w Apeldoorn rywalizuje osiem reprezentacji, podzielonych na dwie grupy systemem serpentynowym, według aktualnego rankingu CEV. W grupie A grają Niderlandy, Bułgaria, Polska i Azerbejdżan, a w grupie B – Turcja, Niemcy, Belgia oraz Chorwacja. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup wywalczą awans do półfinałów. Kwalifikację olimpijską uzyska tylko zwycięzca całego turnieju.

 

Zespół trenera Jacka Nawrockiego w środę ma dzień przerwy, natomiast o godz. 19.30 w "polskiej" grupie Niderlandy zagrają z Bułgarią. W grupie B Turcja zmierzy się z Chorwacją, a Belgia z Niemcami.

 

Wyniki i terminarz meczów grupy A turnieju kwalifikacyjnego siatkarek w Apeldoorn:

 

2020-01-07: Polska – Bułgaria 3:1 (23:25, 25:20, 25:19, 25:22)
2020-01-07: Azerbejdżan – Niderlandy (wtorek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-01-08: Bułgaria – Niderlandy (środa, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-01-09: Bułgaria – Azerbejdżan (czwartek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2020-01-09: Niderlandy – Polska (czwartek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-01-10: Polska – Azerbejdżan (piątek, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport).

Marcin Lepa, mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze