Reprezentacja Szwecji nie może wrócić do domu! Trasa lotu biegnie przez Iran

Piłka nożna
Reprezentacja Szwecji nie może wrócić do domu! Trasa lotu biegnie przez Iran
fot. PAP

Grupowi rywale Polaków na Euro 2020, reprezentacja Szwecji przebywa w Katarze na zgrupowaniu. Nie wiadomo jednak, czy zdecydują się na powrót. Trasa przebiega bowiem przez terytorium Iranu, gdzie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu godzin doszło do katastrofy lotniczej.

Planowo Szwedzi mieli wrócić do Sztokholmu w poniedziałek, ale piłkarze i trenerzy boją się przelatywać nad Iranem. Trasa lotu linii Qatar Airlines biegnie bowiem nad krajem, w którym ostatnio odbywał się dramat polityczny i doszło do katastrofy lotniczej.

 

W środę media dowiedziału się o upadku samolotu ukraińskich linii lotniczych, w którym zginęło aż 176 osób. Według oficjalnych informacji doszło do awarii silnika, jednak cała sprawa budzi wątpliwości. Dodatkowy niepokój wzbudza konflikt Iranu ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Przedstawiciele szweckiej federacji próbowali zmienić bilety, ale taki manewr może być niemożliwy. Większość dostępnych połączeń jest już wykupiona.

 

- Myśl o locie nad Iranem nie jest przyjemna dla mnie i piłkarzy. Zamiast spokojnego przygotowania zimą, mamy pewien stres. Teraz możemy czuć się jak w pułapce - powiedział selekcjoner Janne Andersson.

 

Szwedzi na ME 2020 zagrają w fazie grupowej z Polską, Hiszpanią i zwycięzcą ścieżki barażowej - w tej wystąpią Irlandia, Słowacja, Bośnia i Hercegowina oraz Irlandia Północna. Zgrupowanie ekipy Trzech Koron odbywa się w dniach 3-13 stycznia. W tym czasie drużyna Anderssona rozegra dwa mecze towarzyskie, z Mołdawią i Kosowem.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie