EBL: Świetny Ledo. Anwil wygrał w Starogardzie Gdańskim

Koszykówka
EBL: Świetny Ledo. Anwil wygrał w Starogardzie Gdańskim
fot. PAP

Ricky Ledo był nie do zatrzymania w pierwszej połowie meczu Energa Basket Ligi w Starogardzie Gdańskim! Ostatecznie jego Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe Polpharmę 109:78.

Spotkanie od prowadzenia 5:0 rozpoczęli goście, ale Polpharma na początku była bardzo blisko rywali. Później nie do zatrzymania był Ricky Ledo (17 punktów w tej części gry), a przewaga Anwilu rosła. Rzuty z dystansu dokładali Michał Sokołowski i Igor Wadowski, a po 10 minutach było już 32:22. Druga kwarta była podobna do końcówki poprzedniej - toczyła się pod dyktando mistrzów Energa Basket Ligi. Do Ledo w ataku dołączył też Szymon Szewczyk, a zespół trenera Igora Milicicia spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Kolejna trójka Ledo ustawiła wynik po pierwszej połowie na 53:35.

 

Na początku trzeciej kwarty aktywny był Krzysztof Sulima, a przewaga gości systematycznie rosła. Isaiah Wilkins i Daniel Gołębiowski starali się to zmieniać, ale ich akcje to zdecydowanie za mało na rozpędzonych rywali. Anwil prezentował się rewelacyjnie w ofensywie, nawet bez wielkiego wkładu Ricky’ego Ledo. Po 30 minutach było 84:59. Czwarta kwarta niczego już nie zmieniała. Więcej minut na parkiecie otrzymali Sulima, Wadowski i Karolak, a włocławianie byli pewni swego. “Setkę” przekroczył Chris Dowe, a goście zwyciężyli ostatecznie 109:78.

 

Najlepszym graczem przyjezdnych był Ricky Ledo z 28 punktami, 6 zbiórkami i 8 asystami. W zespole gospodarzy wyróżniał się Daniel Gołębiowski z 16 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami.

 

Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 78:109 (22:32, 13:21, 24:31, 19:25)

 

Polpharma Starogard Gd.: Daniel Gołębiowski 16, Brett Prahl 14, Isaiah Wilkins 14, Michael Hicks 11, Jonathan Williams 8, Paweł Dzierżak 8, Martynas Paliukenas 5, Szymon Urbański 2, Jakub Motylewski 0

 

Anwil Włocławek: Ricky Ledo 28, Michał Sokołowski 16, Chris Dowe 16, Szymon Szewczyk 16, Shavn Jones 10, Krzysztof Sulima 9, Igor Wadowski 6, Jakub Karolak 5, Rolands Freimanis 3, Przemysław Kociszewski 0

KN, PLK

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze