20-latek polubił post o zwolnieniu Valverde. Już trenuje z pierwszą drużyną Barcelony

Piłka nożna
20-latek polubił post o zwolnieniu Valverde. Już trenuje z pierwszą drużyną Barcelony
fot. PAP

Iñaki Peña, Ronald Araujo oraz Riqui Puig trenowali z drużyną Barcelony podczas pierwszych zajęć pod wodzą Quique Setiena. Ten ostatni dzień wcześniej polubił post Barcelony w social mediach, w których oficjalnie poinformowano o zwolnieniu Ernesto Valverde.

Mimo tego, że kilku młodych graczy dostawało sporo szans od Valverde, to 20-letni Puig cały czas był poza orbitą zainteresowań byłego trenera Barcy. Pomocnik przyglądał się z boku, jak w pierwszej drużynie błyszczał Ansu Fati, a swoje pięć minut mieli również Carles Alena czy Carlos Perez.

 

W katalońskich mediach pojawiały się informacje na temat ewentualnego wypożyczenia nadziei Blaugrany do innego klubu. Z Barcelony odszedł jednak inny człowiek - Ernesto Valverde, który w poprzednim sezonie trzy razy sprawdził Puiga w pierwszej drużynie. Informacja o rezygnacji z usług szkoleniowca chyba mocno ucieszyła młodego gracza, bo polubił on post Barcy w mediach społecznościowych.

 

We wtorek Puig, podobnie jak kilku innych zawodników młodego pokolenia, trenował już pod wodzą Quique Setiena. Były trener Betisu został teraz opiekunem Dumy Katalonii, co stawia przyszłość Puiga w Barcelonie w zdecydowanie jaśniejszych barwach. Młody, kreatywny pomocnik powinien pasować do radosnego stylu gry drużyn Setiena. Sam szkoleniowiec zapowiedział, że oblicze nudnej Barcy z czasów Valverde odejdzie do lamusa.

 

Sam Puig zdążył też skomentować odejście Valverde z klubu. - U ciebie debiutowałem, rozwijałem się i uczyłem gry w pierwszym zespole. Dziękuję bardzo i powodzenia, Ernesto - stwierdził młody gracz.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie