Czołowi polscy lekkoatleci wystąpią w mityngu Orlen Cup Łódź 2020

Inne
Czołowi polscy lekkoatleci wystąpią w mityngu Orlen Cup Łódź 2020
fot.

Czołowi polscy lekkoatleci wystąpią w mityngu Orlen Cup Łódź 2020. Na liście startowej znaleźli się m.in. tyczkarze Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski oraz specjaliści od pchnięcia kulą Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki - poinformowali we wtorek organizatorzy.

Mityng będzie jednym z pierwszych sprawdzianów formy dla polskich zawodników szykujących się do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Zwróciła na to uwagę m.in. wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska. - Tegoroczny mityng będzie wyjątkowy, bo to rok olimpijski. To gwarancja wielu emocji i dobrego poziomu sportowego. Trzeba zaznaczyć, że jest to impreza uznana na świecie, mająca markę i pozycję wśród wydarzeń lekkoatletycznych. Mam nadzieję, że będziemy cieszyć się z licznych rekordowych wyników – powiedziała na wtorkowym spotkaniu z mediami.

 

Dyrektor zawodów Sebastian Chmara wierzy, że ponownie – jak w poprzednich latach – kibice licznie przybędą do Atlas Areny dopingować biało-czerwonych, którzy są medalistami największych światowych imprez.

 

Jak poinformował, w skoku o tyczce w Łodzi wystąpią Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, a także Robert Sobera. Według Chmary ciekawie zapowiada się konkurs kulomiotów, gdzie ponownie do rywalizacji przystąpią rekordzista kraju Michał Haratyk, który w 2019 roku osiągnął 22,32 m, oraz Konrad Bukowiecki legitymujący się rekordem Europy U23. - Te nazwiska sprawiają, że emocji nie może zabraknąć – dodał.

 

Rekordzista Polski w skoku wzwyż Artur Partyka, niegdyś czołowy zawodnik świata, a dziś współorganizator mityngu zwrócił uwagę na gwiazdę swojej konkurencji. - Gdy wiosną 2019 roku Kamila Lićwinko ogłosiła, że wraca do sportu po przerwie macierzyńskiej, nie przypuszczała, że już po kilku miesiącach zajmie piąte miejsce w mistrzostwach świata. Teraz Kamila przyjedzie do Łodzi, żeby ponownie zaprezentować się w Atlas Arenie - powiedział.

 

Przypomniał, że zawodniczka już kilkakrotnie startowała w mityngu i zawsze kończyła zawody z dobrymi wynikami. W 2016 roku w Łodzi uzyskała najlepszy wynik na świecie i Partyka liczy, że teraz będzie równie dobrze.

 

Z kolei Chmara zapewnił, że wiele emocji czekać też będzie fanów szybkiego biegania. W biegu przez płotki start potwierdziła m.in. halowa rekordzistka świata juniorek Klaudia Siciarz. U panów ścigać się będą Artur Noga i Damian Czykier.

 

Lekkoatletyczny mityng z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd organizowany jest w Łodzi z roczną przerwą od 2015 roku, najpierw pod nazwą Pedro's Cup, a w ostatnich latach jako Orlen Cup. Tegoroczny odbędzie się 11 lutego. Zaplanowano pięć konkurencji: biegi na 60 m oraz na 60 m przez płotki kobiet i mężczyzn, pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn i skok wzwyż kobiet.

PAP, NP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze