Rekordowe zyski Barcelony! Pierwszy klub, który przekroczył barierę 800 mln

Piłka nożna
Rekordowe zyski Barcelony! Pierwszy klub, który przekroczył barierę 800 mln
fot. PAP

Deloitte Football Money League (DFML) przestawił największe zyski wśród europejskich klubów piłkarskich za sezon 2018/2019. Na czele znalazła się Barcelona z rekordowym przychodem!

FC Barcelona powędrowała na sam szczyt Money League po raz pierwszy w historii i od razu może się pochwalić imponującym rekordem. Po raz pierwszy klub przekroczył barierę 800 milionów euro: wynik Dumy Katalonii to 840,8 mln.

 

Miejsce drugie to odwieczny rywal z Madrytu - Real zanotował wynik na poziomie 757,3 mln, podczas gdy przeżywający kryzys sportowy Manchester United uplasował się na najniższym stopniu podium z 711,5 mln. Tuż za trójką znalazł się Bayern Monachium (660,1 mln). Zwycięzca ostatniej Ligi Mistrzów i lider Premier League, a więc Liverpool zajął odległe 7. miejsce z 604,7 mln.

 

Dużo powodów do radości ma ósmy Tottenham, który po raz pierwszy w historii stał się najlepszym pod tym względem klubem w Londynie, mijając Arsenal i Chelsea.

 

Łączny przychód za sezon 2018/2019 czołowej dwudziestki rankingu sięgnął 9,3 miliarda euro, co jest wzrostem o 11% w stosunku do poprzedniego sezonu.

 

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie