Wielka włoska gwiazda o krok od powrotu na boisko! Zagra już w niedzielę?

Siatkówka
Wielka włoska gwiazda o krok od powrotu na boisko! Zagra już w niedzielę?
fot. PAP

Od pewnego czasu mówi się o możliwym powrocie do gry jednej z największych gwiazd w historii włoskiej siatkówki. Francesca Piccinini, która we wrześniu zakończyła karierę, zatęskniła za boiskiem. Włoskie media donoszą, że może na nie powrócić już w niedzielę!

Do niedawna szczegóły powrotu Piccinini do gry były nieznane. Wiadomo było jedynie, że prowadzi negocjacje z klubem z Busto Arsizio. Włoscy dziennikarze dotarli do informacji, że jej wielki powrót może nastąpić już w niedzielę!

 

Koszulka z numerem 12, czyli tym, z którym przez wiele lat grała Piccinini, jest w ekipie UYBA wolny. Wiele wskazuje na to, że niebawem zostanie zajęta właśnie przez tę siatkarkę. Negocjacje są w zaawansowanym stadium.

 

Priorytetem dla klubu jest to, by doprowadzić transfer do skutku jeszcze w zimowym okienku transferowym, czyli do końca stycznia. Kontrakt miałby obowiązywać do końca obecnego sezonu.

 

Piccinini otwarcie mówi o tym, że marzy o medalu olimpijskim. Aby jednak móc pojechać do Tokio siatkarka potrzebuje gry w klubie. Rozmowy w tej kwestii mają odbyć się po powrocie trenera Busto Arsizio Stefano Lavariniego z kwalifikacji olimpijskich, gdzie poprowadził reprezentację Korei Południowej do awansu.

 

Trudno spodziewać się zatem, by wszelkie formalności zostały dopełnione do środowego meczu z Il Bisonte Firenze. Najprawdopodobniej po raz pierwszy zobaczymy Piccinini na boisku w meczu wyjazdowym z Reale Mutua Fenera Chieri.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze