Złe wieści w sprawie Bielika. Może pauzować nawet rok

Piłka nożna
Złe wieści w sprawie Bielika. Może pauzować nawet rok
fot. PAP

W poniedziałkowym meczu Premier League U-23 Derby County – Tottenham poważnie wyglądającej kontuzji doznał Krystian Bielik. Wstępne diagnozy są bardzo złe dla Polaka. Reprezentant Polski może pauzować od dziewięciu do dwunastu miesięcy.

Bielik rozgrywał spotkanie w młodzieżowej Premier League z powodu czerwonej kartki, jaką obejrzał w meczu Championship.  Już w 18. minucie doznał groźnej kontuzji. Polak nie podnosił się z boiska, konieczna była interwencja fizjoterapeutów. Ostatecznie opuścił boisko na noszach z podejrzeniem groźnej kontuzji kolana.

Jak informuje Przegląd Sportowy, wstępna diagnoza jest bezlitosna dla zawodnika. We wtorkowy poranek lekarz stwierdził, że kolano piłkarza jest w bardzo złym stanie. Jak powiedział dziennikarzom ojciec Bielika Dariusz, jego przerwa może potrwać nawet rok.

Nadzieją na lepszą diagnozę i krótszy czas rehabilitacji może być rezonans magnetyczny. 22-letni piłkarz przejdzie wkrótce przejdzie szczegółowe badanie, które wykaże, jak poważny jest uraz. Jeśli przedwstępne przypuszczenia potwierdzą się, Bielik przegapi mistrzostwa Europy, który odbędą się w czerwcu.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze