Polak na dłużej w Kazachstanie. Przedłużył kontrakt

Piłka nożna
Polak na dłużej w Kazachstanie. Przedłużył kontrakt
fot. Cyfrasport

Piotr Grzelczak podpisał nowy kontrakt z kazachskim drugoligowym klubem FK Atyrau. Nowa umowa 31-latka obowiązywać będzie jeszcze przez rok, do grudnia 2020 roku. Grzelczak w Kazachstanie występuje od sierpnia.

Piotr Grzelczak piłkarzem FK Atyrau jest od sierpnia 2019 roku. Wcześniej 31-letni napastnik występował w Chojniczance Chojnice, a także m.in. Widzewie Łódź, Lechii Gdańsk i Górniku Łęczna. Jego umowa z kazachskim klubem obowiązywała do końca roku. W tym czasie Grzelczak wystąpił w ośmiu ligowych spotkaniach, w których zdobył aż cztery bramki. Zagrał także dwukrotnie w Pucharze Kazachstanu i dwukrotnie udało mu się pokonać bramkarzy. Mimo wysiłków Polaka, jego drużyna zajęła w tabeli ligi 11 miejsce i spadła z Priemjer Ligasy. 

 

Mimo relegacji, szefowie Atyrau zaproponowali Grzelczakowi nowy kontrakt. Umowa ma obowiązywać jeszcze przez rok, do grudnia 2020 r. 

 

Lada dzień piłkarzem innego kazachskiego klubu ma zostać Jacek Góralski. Według "Przeglądu Sportowego" reprezentant Polski, który wciąż jest zawodnikiem bułgarskiego Łudogorca Razgrad, wkrótce zwiąże się z Kajratem Ałmaty, z którym podpisze kontrakt do czerwca 2022 roku.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze