NBA: Mavericks przegrali z Clippers i na dłużej stracili Powella

PAP/EPA

Koszykarze Los Angeles Clippers pokonali na wyjeździe Dallas Mavericks 110:107 w jedynym wtorkowym meczu w lidze NBA. Gości do triumfu poprowadził Kawhi Leonard, który zdobył 36 punktów. Od porażki większym zmartwieniem Mavericks jest kontuzja Dwighta Powella.

Powell doznał urazu pod koniec pierwszej kwarty. Uszkodzeniu uległo ścięgno Achillesa w jego prawej nodze i choć 28-letniego środkowego czekają jeszcze szczegółowe badania, to klub zakłada jego długą przerwę.

Clippers nie imponowali w tym meczu skutecznością, ale bardzo pomogło im aż 20 piłek zebranych w ataku. Na cztery minuty przed końcem spotkania to Mavericks prowadzili 96:94. Goście jednak od tego momentu zaczęli grać rewelacyjnie. W odstępie zaledwie 156 sekund zdobyli aż 14 punktów, a stracili tylko cztery.

- Daliśmy z siebie wszystko. Wiemy jakie błędy popełnialiśmy w poprzednich meczach i nie chcieliśmy ich powtarzać. Każdy z nas po prostu z dnia na dzień chce być lepszy - powiedział Leonard.

Wśród Mavericks tradycyjnie najlepszy był Luka Doncic. Słoweniec na swoim koncie zapisał 36 pkt, 10 zbiórek i dziewięć asyst. Nie miał jednak odpowiedniego wsparcia. Tylko cztery na 12 rzutów z gry trafił Tim Hardaway Jr., a cztery na 17 wracający po kontuzji Kristpas Porzingis.

- Gdybym zagrał tylko odrobinę lepiej, to byśmy wygrali. Ta porażka to moja wina. Mam wobec siebie wysokie oczekiwania i jestem rozczarowany swoją skutecznością - podkreślił Łotysz.

W tabeli Konferencji Zachodniej Clippers z bilansem 31 zwycięstw i 13 porażek zajmują drugie miejsce. Mavericks (27-16) sklasyfikowani są na piątej pozycji, a prowadzą Los Angeles Lakers (34-9).