Puchar Włoch: Juventus wyeliminował Romę w ćwierćfinale

Juventus pokonał na własnym stadionie Romę 3:1 w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Wszystkie trzy gole dla "Starej Damy" padły w pierwszej połowie. Jedno trafienie zaliczył niesamowity na początku 2020 roku Cristiano Ronaldo.

Juventus w 1/8 finału bez problemów rozprawił się z Udinese. Roma pokonała zaś Parmę. Obie drużyny grały ze sobą już w tym roku. 12 stycznia w Rzymie "Stara Dama" wygrała 2:1. Tym razem na ławce rezerwowych usiadł Wojciech Szczęsny, a jego miejsce w bramce zajął Gianluigi Buffon.

Pierwsza połowa minęła pod dyktando gospodarzy. W 26. minucie Cristiano Ronaldo wyprowadził zespół z Turynu na prowadzenie. Dla Portugalczyka było to siódme trafienie w czwartym meczu w 2020 roku. Na 2:0 podwyższył Rodrigo Bentancur, a jeszcze przed przerwą głową trafił Leonardo Bonucci.

Po zmianie stron tempo meczu było dalej wysokie. Najpierw Roma stworzyła sobie genialną okazję, ale z najbliższej odległości Nikolę Kalinicia zatrzymał Buffon. Trzeba przyznać, że włoski bramkarz popisał się niesamowitą interwencją. Po chwili Gonzalo Higuain trafił w poprzeczkę.

W 50. minucie piękny strzałem popisał się Cengiz Under. Piłka po jego uderzeniu musnęła poprzeczkę, odbiła się od Buffona i wpadła do siatki. Piłkarze z Rzymu odzyskali nadzieję. Juventus nie dał sobie jednak wbić więcej bramek i to piłkarze z Turynu zameldowali się w półfinale Pucharu Włoch. Tam zmierzą się z wygranym spotkania Milan - Torino.

Juventus - Roma 3:1 (3:0)

Bramki: Ronaldo 26, Bentancur 38, Bonucci 45+2 - Buffon 50 (s)

Juventus: Buffon - Danilo (Cuadrado 41'), Bonucci, Rugani, Alex Sandro - Bentancur, Pjanic, Rabiot (Matuidi 77') - Costa (Ramsey 67'), Higuain, Ronaldo

Roma: Lopez - Florenzi (Veretout 68'), Mancini, Smalling, Kolarov - Cristante, Diawara (Peres 76') - Under, Pellegrini, Kluivert (Santon 46') - Kalinic

Żółte kartki: Higuain, Matuidi - Cristante