Puchar Króla: Męki Barcelony z trzecioligowcem

FC Barcelona pokonała na wyjeździe UD Ibiza 2:1 w 1/16 finału Pucharu Króla. "Duma Katalonii" długo przegrywała i dopiero w końcówce, dzięki dwóm trafieniom Antoine'a Griezmanna udało jej się wygrać.

Wydawało się, że Barcelona przyjedzie na Ibizę po pewną wygraną. Można się było zastanawiać ile bramek uda się strzelić podopiecznym Quique Setiena. W kadrze Katalończyków nie znalazło się kilku kluczowych zawodników m.in. Lionel Messi, ale i tak drużyna z Antoine'em Griezmannem, Frenkie de Jongiem czy Ivanem Rakiticiem mogła robić wrażenie na trzecioligowej ekipie.

Pierwsza połowa mogła wprawić w osłupienie kibiców obu drużyn. Gospodarze świetnie wyszli wysokim pressingiem i nie dawali rozkręcić się przyjezdnym. Barcelona nie potrafiła stworzyć sobie akcji, co więcej w pierwszej połowie nie oddała ani jednego celnego strzału.

Zespół z Ibizy atakował i już w 9. minucie wyszedł na prowadzenie. Po chwili piłka po raz drugi wpadła do bramki Neto, ale tym razem arbiter nie uznał gola. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć, ale najpierw trafili w słupek, a następnie świetną interwencją popisał się golkiper "Barcy".

Początek drugiej połowy to w dalszym ciągu przewaga zawodników Pablo Alfaro. Z czasem jednak "Duma Katalonii" wzięła się do roboty. W 72. minucie bardzo dobre podanie de Jonga na gola zamienił Griezmann. Kiedy wydawało się, że czeka nas dogrywka po raz drugi na listę strzelców wpisał się Francuz. Barcelona wygrała w po niezwykle trudnym spotkaniu i awansowała do 1/8 finału Pucharu Króla.

UD Ibiza - FC Barcelona 1:2 (1:0)

Bramki: Caballe 9 - Griezmann 72, 90+5

UD Ibiza: Parreno - Kike Lopez, de la Fuente, Gomez, Grima - Perez Mateo, Nunez, Lara (Sibo 77 77') - Caballe (Carabia 86'), Rodado (Mendoza 73'), Oliveira

Barcelona: Neto - Roberto, Lenglet, Junior - Semedo, Rakitic (Vidal 81'), de Jong, Puig (Arthur 71'), Fati - Griezmann, Perez (Alba 59')

Żółte kartki: Kike Lopez, Mendoza, Sibo, Grima, Nunez - Fati