Ekstradycja byłego reprezentanta Kolumbii za handel narkotykami

Piłka nożna
Ekstradycja byłego reprezentanta Kolumbii za handel narkotykami
fot. PAP

W marcu 2019 roku Jhon Viafara został aresztowany za rzekome koordynowanie przemytu narkotyków z Kolumbii do USA. Teraz Kolumbijczycy zdecydowali o wydaniu go Amerykanom i to właśnie przed sądem stanu Teksas ma on odpowiadać za dystrybucję kokainy.

Byłemu reprezentantowi Kolumbii zarzuca się powiązania z kolumbijskim kartelem narkotykowym oraz udział w przerzucie nielegalnych substancji z Ameryki Południowej do Północnej. Śledczy poinformowali, że Viafara został zatrzymany z ładunkiem kokainy o wartości około 28 mln dolarów, którą miał transportować przy pomocy samolotów i łodzi.

 

Kolumbijski sąd zdecydował o ekstradycji byłego reprezentanta do USA, gdzie czeka go proces. Sam zainteresowany nie przyznaje się jednak do postawionych mu zarzutów.

 

Viafara występował na pozycji defensywnego pomocnika. W reprezentacji Kolumbii wystąpił 43 razy (strzelił jednego gola), natomiast najwięcej meczów rozegrał dla obecnego zespołu Jana Bednarka Southampton FC. Oprócz tego bronił również barw między innymi takich drużyn jak Real Sociedad czy Independiente Medellin.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze