Jorge Felix: Jest wiele poważniejszych problemów niż futbol

Piłka nożna
Jorge Felix: Jest wiele poważniejszych problemów niż futbol
fot. CyfraSport

„Mam jedno życie i chcę się nim cieszyć. Jest wiele poważniejszych problemów niż futbol” – powiedział piłkarz Piasta Gliwice Jorge Felix. Zawsze uśmiechnięty Hiszpan jest w tym sezonie najskuteczniejszym graczem mistrza Polski, strzelił 10 goli.

„Przychodząc półtora roku temu do klubu nie spodziewałem się, że będę mistrzem Polski. Trener powiedział mi, że mam pomóc drużynie w poprawie miejsca w tabeli. W poprzednim sezonie Piast do ostatniej kolejki bronił się bowiem przed spadkiem” – dodał napastnik.

 

Tymczasem gliwiczanie świętowali w maju 2019 zdobycie pierwszego w historii mistrzostwa kraju.

 

„To był historyczny moment także dla mnie, wcześniej niczego nie wygrałem. A w Piaście po roku gry wygrałem ligę, grałem z Lidze Mistrzów i Lidze Europy. To było coś niesamowitego” – pokreślił 28-letni zawodnik, przebywający z Piastem na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi.

 

W minionych rozgrywkach trafił do bramki rywali sześciokrotnie.

 

„Staram się rozwijać, na pewno obecnie pomogła mi zmiana pozycji ze skrzydła na 10-tkę i stąd ten większy dorobek. Staram się wkomponować w zespół” – ocenił.

 

Podkreślił, że Piast po zdobyciu tytułu jest nieco inaczej traktowany przez ligowych rywali.

 

„Chyba jest taki nieco większy respekt, ale też przeciwnicy wiedzą więcej o naszym stylu. Z drugiej strony wzrosły również oczekiwania kibiców wobec nas, co da się odczuć” – wyjaśnił.

 

Zauważył, że występ jego drużyny w europejskich pucharach powinien być lepszy.

 

„Popełniliśmy proste błędy, jakie się nam w ekstraklasie nie przytrafiały. Myślę, że mogliśmy przejść do kolejnej rundy zarówno w Lidze Mistrzów (lepsze było białoruskie BATE Borysów), jak i w Lidze Europy (łotewskie FK Ryga). To była dla nas wielka szansa, kto wie, jak wszystko by się dalej potoczyło, gdybyśmy awansowali. Nie wiem, na jakim miejscu skończymy ten sezon w ekstraklasie. Chciałbym oczywiście na pierwszym, jedno to nie będzie łatwe. Najpierw musimy być w czołowej ósemce, a potem zobaczymy, co się wydarzy w ostatnich siedmiu kolejkach” – powiedział Hiszpan.

 

Przed przyjęciem oferty gliwiczan kontaktował się ze swoim przyjacielem Carlesem Martinezem, który wcześniej grał w Piaście.

 

„Mówił, że klub jest fajny, miasto – też, co się potwierdziło. Wiedziałem, że liga jest trudna, gra się fizycznie, ale też po przyjeździe zobaczyłem tu więcej jakości, niż się spodziewałem” – podkreślił zawsze uśmiechnięty Felix.

 

„Mam jedno życie i chcę się nim cieszyć. Jest dużo poważniejszych problemów, niż futbol. Nie wiem jeszcze, gdzie będę grał w przyszłym sezonie, w futbolu nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Na pewno decyzja o przyjeździe do Polski była najlepszą, jaką w życiu podjąłem. Dała mi nowe możliwości. Moja mama mi to powtarza, bo miałem obawy przed opuszczeniem Hiszpanii” – stwierdził wychowanek Atletico Madryt, który w lipcu 2018 przyszedł do Piasta z trzecioligowego hiszpańskiego klubu Lleida Esportiu.

 

Zauważył, że dziwi go podejście polskich kibiców do rodzimej ligi. „Oni nie wierzą, że ekstraklasa ma dobry poziom. Jestem Hiszpanem i zawsze staram się chwalić naszą ligę. W Polsce jest zupełnie inaczej, czego nie rozumiem” – podsumował z uśmiechem. Przyznał, że jego plany na przyszłość są związane z finansami.

 

„Wiem, co chcę robić po skończeniu kariery. Na pewno nie będę trenerem, może mógłbym kiedyś pomóc jako dyrektor. Ale pasjonuje mnie ekonomia, a moje futbolowe życie ogranicza się tylko do grania na boisku” – powiedział Hiszpan, którego koledzy już teraz radzą się w kwestiach finansowych.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze