PŚ w biathlonie: Boe wygrał w Pokljuce, Polacy nie zaskoczyli

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał w słoweńskiej Pokljuce bieg na 20 km biathlonowego Pucharu Świata. Wyprzedził dwóch Francuzów - lidera cyklu Martina Fourcade'a o 11,4 s i Fabiena Claude'a - o 25,6. Polacy zajęli odległe lokaty.

W czwartek mistrz olimpijski odniósł szóste zwycięstwo w obecnym sezonie. Norweg nie startował w dwóch poprzednich zawodach cyklu w niemieckim Ruhpolding, bo fetował urodziny syna Gustava.

Najlepszy z trójki Polaków Łukasz Szczurek sklasyfikowany został na 66. miejscu. Andrzej Nędza-Kubiniec był 87., natomiast Grzegorz Guzik 89. Startowało 109 zawodników.

W klasyfikacji PŚ, na czele znajduje się trójka Francuzów. Prowadzi Fourcade, który wyprzedza o 89 pkt Quentina Fillona Mailleta oraz o 106 Simona Desthieuxa. Czwartkowy triumfator plasuje się na czwartej pozycji, a od lidera dzieli go 127 pkt.