Holandia i Belgia chcą wspólnej ligi piłkarskiej

Piłka nożna
Holandia i Belgia chcą wspólnej ligi piłkarskiej
fot. PAP/EPA

Holandia i Belgia chcą stworzyć wspólną ligę piłkarską o nazwie Beneliga. Za tym pomysłem jest już jedenaście najlepszych zespołów z tych dwóch krajów. Kiedy rozgrywki miałyby wystartować, jeszcze nie wiadomo - podała belgijska gazeta "De Morgen".

W obu państwach zrobiono już wstępne badania, czy taka liga byłaby opłacalna i wyniki zaskoczyły związki sportowe. Okazało się, że zarówno holenderski, jak i belgijski futbol mógłby na takiej zmianie zyskać sportowo i finansowo.

 

Badanie w firmie Deloitte zostało zlecone przez kluby belgijskie: KAA Gent, RSC Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk i Standard Liege oraz holenderskie: Ajax Amsterdam, AZ Alkmaar, Feyenoord Rotterdam, PSV Eindhoven, FC Utrecht i Vitesse Arnhem. Teraz mają zostać przeanalizowane wszystkie szczegóły.

 

Według wstępnych ustaleń Beneliga miałaby się składać z dziesięciu holenderskich i ośmiu belgijskich zespołów. Każdego roku spadałyby dwa kluby do niższej ligi - jeden z każdego kraju. Jak wynika z analizy połączona ekstraklasa zwiększyłaby znacznie zainteresowanie rozgrywkami, przyciągnęłaby nowych sponsorów i byłaby szóstą siłą w Europie (po Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Francji).

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze