Rajdowe MŚ: Neuville wygrał w Monako

Moto
Rajdowe MŚ: Neuville wygrał w Monako
fot. PAP/EPA

Belg Thierry Neuville (Hyundai i20) wygrał Rajd Monte Carlo, inauguracyjną rundę mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Francuz Sebastien Ogier, a trzecie - Brytyjczyk Elfyn Evans (obaj Toyota Yaris).

Ta trójka stoczyła emocjonującą walkę o zwycięstwo w Monako. Przed niedzielnymi zmaganiami tych kierowców dzieliło tylko kilka sekund. Jednak ostatnie cztery odcinki specjalne należały do Neuville'a - Belg wygrał wszystkie i konsekwentnie budował przewagę nad rywalami.

 

Ostatecznie wyprzedził Ogiera, sześciokrotnego mistrza świata, o 12,6 s, a Evans miał 1,7 s straty do Francuza. Czwarty Fin Esapekka Lappi (Ford Fiesta) był już o ponad trzy minuty gorszy od zwycięzcy.

 

"Już od jakiegoś czasu czekaliśmy na to zwycięstwo, ale w ten weekend udało nam się pokazać nasze możliwości. To wspaniały początek sezonu" - powiedział na mecie Neuville, cytowany na oficjalnej stronie internetowej WRC.

 

Rajdu nie ukończył broniący tytułu mistrza świata Ott Tanak (Hyundai i20). Estończyk miał groźnie wyglądający wypadek na czwartym oesie. Wraz z pilotem Martim Jarveoją trafili do szpitala, ale nie odnieśli poważnych obrażeń.

 

Kolejna runda MŚ - Rajd Szwecji - odbędzie się 13-16 lutego.

Wyniki:
  
  1. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai i20)    3:10.57,6
  2. Sebastien Ogier (Francja/Toyota Yaris)  strata 12,6 s
  3. Elfyn Evans (W. Brytania/Toyota Yaris)      14,3
  4. Esapekka Lappi (Finlandia/Ford Fiesta)     3.09,0
  5. Kalle Rovanpera (Finlandia/Toyota Yaris)    4.17,2
  6. Sebastien Loeb (Francja/Hyundai i20)      5.04,7.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze