Wygrana i porażka Legii. Były czerwone kartki i rzuty karne

Piłkarze Legii Warszawa najpierw przegrali 0:1, a potem wygrali 2:0 w dwóch rozegranych tego samego dnia sparingach z kazachskim zespołem Kajrat Ałmaty.

Zespół Aleksandra Vukovica przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek.

W pierwszym spotkaniu gola strzelił w 42. minucie Artur Szuszenaczew. Zdobywca bramki i William Remy obejrzeli po zmianie stron czerwone kartki. Wcześniej legioniści mieli okazję, by otworzyć wynik spotkania, ale w 13. minucie Mariusz Wieteska nie wykorzystał rzutu karnego. W Ałmatach gra dwóch Polaków - Jacek Góralski i Konrad Wrzesiński. Drugi z nich zagrał w pierwszym meczu.

W drugim niedzielnym sparingu górą byli legioniści. Obie bramki zostały zdobyte z rzutów karnych. Najpierw skutecznością popisał się Domagoj Antolic, a później Andre Martins.

Był to ostatni mecz kontrolny Legii podczas zimowego zgrupowania w Belek. W środę drużyna wróci do Warszawy, gdzie dalej będzie przygotowywać się do drugiej części sezonu.