Challenge Cup: Aluron Virtu CMC Zawiercie - Spor Toto SC Ankara. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Turecki zespół Spor Toto Ankara będzie rywalem Aluron Virtu CMC Zawiercie w 1/8 finału Pucharu Challenge. Pierwszy mecz odbędzie się w środę 29 stycznia o 18:00 w hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. Transmisja meczu Aluron Virtu CMC Zawiercie - Spor Toto SC Ankara w Polsacie Sport Extra.

Dla Jurajskich Rycerzy siatkarze z Ankary to drugi przeciwnik w historii startów w europejskich pucharach, po wyeliminowaniu w poprzedniej rundzie bułgarskiego Hebaru Pazardżik (3:0 u siebie i 3:2 na wyjeździe).​

Spor Toto Ankara to turecki klub założony w 1995 roku, który zadebiutował w europejskich pucharach w 2012 roku. Już w debiucie dotarł aż do półfinału Pucharu CEV, w którym dopiero po złotym secie przegrał z włoskim Andreoli Latina, a wcześniej wyeliminował Jastrzębski Węgiel. W sezonie 2017/2018 zagrał z kolei w półfinale Pucharu Challenge. Tam także o awansie do finału decydował złoty set i ponownie lepszy w nim okazał się rywal z Włoch, tym razem ekipa Bunge Rawenna.

Na krajowym podwórku największym sukcesem Spor Toto Ankara jest finał Pucharu Turcji dwa lata temu, w którym dopiero po tie-breaku przegrało z lokalnym rywalem, Halkbankiem. Najbardziej znanym polskim kibicom siatkarzem Spor Toto Ankara jest z pewnością Lincoln Williams, który w poprzednim sezonie występował w MKS-ie Będzin. Australijski atakujący dołączył do tureckiego klubu już w trakcie rozgrywek. W poprzedniej rundzie Spor Toto nie dało szans kosowskiemu Luboteni Ferizaj, wygrywając dwukrotnie wysoko 3:0.

Pierwszy mecz Aluronu ze Spor Toto odbędzie się w środę 29 stycznia o 18:00 w hali Centrum w Dąbrowie Górniczej. Transmisja w Polsacie Sport Extra od 17:50. Rewanż zaplanowano dwa tygodnie później, 12 lutego o 16:00 w Ankarze.