Szykuje się wielka zmiana w Perugii? De Cecco może odejść z klubu

Siatkówka
Szykuje się wielka zmiana w Perugii? De Cecco może odejść z klubu
fot. CyfraSport

Po tym, jak Wilfredo Leon i Aleksandar Atanasijević przedłużyli umowy z Sir Safety Conad Perugia, szefowie klubu pracują nad kontraktami kolejnych zawodników. Wśród tej grupy znajduje się jeden z najlepszych rozgrywających na świecie Luciano De Cecco.

Głos w sprawie przyszłości grającego w klubie od 2014 roku De Cecco zabrał Gino Sirci, prezydent Perugii.

 

- Mamy nadzieję, że coś wyjaśni się w przyszłym tygodniu. Wiemy, że zabiegają o niego inne kluby, ale jestem pewny, że u nas zostanie. Przedstawiliśmy mu dobrą ofertę i czekamy na jego odpowiedź. Ma wiele ofert, ale mamy sporo czasu. Nie spieszymy się. Byłoby dobrze, gdyby najlepszy rozgrywający został w najlepszym klubie. To prawda, że inne kluby obserwują sytuację De Cecco, ale Leon i Atanasijević również mieli oferty - stwierdził.

 

De Cecco został zapytany o przedłużenie kontraktu z Perugią po niedzielnym meczu z Kioene Padwa (3:1). 

 

- Nie ma żadnego problemu. Podejmiemy decyzję pod koniec sezonu - powiedział krótko Argentyńczyk w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport".

 

Sirci zdradził też, że libero Massimo Colaci zostanie w Perugii, a kolejnym siatkarzem, z którym klub planuje przedłużyć kontrakt, jest Marko Podrascanin.

 

- Z Colacim jesteśmy dogadani, jest z nami od jakiegoś czasu. To najlepszy libero jaki jest dostępny. Brak przedłużenia kontraktu z Podrascaninem byłby szaleństwem. Teraz musimy jednak skupić się na grze, bo nie dotarliśmy jeszcze nawet do połowy sezonu - zakończył.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze