Klimala w stylu Zlatana. Asysta Polaka przy golu legendy Celtiku

Patryk Klimala po raz pierwszy wybiegł w podstawowej jedenastce Celtiku i od razu zaliczył asystę. Polski napastnik popisał się podaniem w stylu Zlatana Ibrahimovicia, które trafiło do Scotta Browna, a ten nie miał problemu z trafieniem do siatki. Celtic wygrał z Clyde 3:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Szkocji.

Klimala trafił do Glasgow w połowie stycznia, ale od tej pory ani razu nie wyszedł w pierwszej jedenastce Celtiku. Szansy od pierwszej minuty doczekał się w meczu 1/8 finału Pucharu Szkocji, w którym jego drużyna mierzyła się na wyjeździe z Clyde.

Goście szybko wyszli na prowadzenie po golu Oliviera Ntchama. Tuż przed przerwą padł gol na 0:2, przy którym duży udział miał Klimala. Polak piętą przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, a z podania skorzystał będący w świetle bramki Scott Brown. Kapitan i legenda Celtiku trafił do siatki mimo asysty dwóch obrońców, ustalając wynik pierwszej połowy.

Klimala opuścił boisko w drugiej części gry, a na murawie zmienił go Vakoun Issouf Bayo. Iworyjczyk ustalił rezultat w 90. minucie, dobijając bezradnych gospodarzy.

Clyde - Celtic 0:3 (0:2)
Bramki: Oliver Ntcham (16'), Scott Brown (40'), Vakoun Issouf Bayo (90')