UFC: Błachowicz vs Anderson 2. Karta walk

Sporty walki
UFC: Błachowicz vs Anderson 2. Karta walk
fot. UFC

Jan Błachowicz w najbliższy weekend zmierzy się po raz drugi z Coreyem Andersonem na gali UFC Fight Night w Rio Rancho. W pierwszym pojedynku lepszy był Amerykanin, ale od tego czasu wiele się zmieniło. Dla jednego z bohaterów walki wieczoru może być to ostatni przystanek przed otrzymaniem szansy rywalizacji o pas mistrzowski. Kto wystąpi podczas gali w Nowym Meksyku?

Błachowicz w ostatnim czasie spisuje się wyśmienicie w amerykańskiej organizacji. Polak w zeszłym roku do listy pokonanych dopisał byłego mistrza UFC Luke'a Rockholda oraz legendę sportów walki Ronaldo Jacare Souzę. Pochodzący z Cieszyna zawodnik w ostatnich siedmiu walkach aż sześciokrotnie opuszczał oktagon jako zwycięzca. Taką serią nie mógł pochwalić się od początku swojej kariery w największej organizacji MMA na świecie.

 

Reprezentant klubu WCA Fight Team wspina się po szczeblach drabinki kategorii półciężkiej i jest coraz bliżej walki o pas mistrzowski. Miejmy nadzieję, że już kolejny występ Błachowicza zapewni mu starcie z niekwestionowanym czempionem Jonem Jones. Ale nie możemy zapominać, że Polaka czeka naprawdę trudne zadanie.

 

W Rio Rancho podopieczny Roberta Jocza skrzyżuje po raz drugi rękawice z Coreyem Andersonem. Do pierwszego pojedynku doszło w 2015 roku na gali UFC 191. Wtedy zdecydowanie lepszy okazał się Amerykanin. Polak jednak zaprezentował się fatalnie i otwarcie o tym mówi: "to było moje najgorsze samopoczucie i najgorsza walka w UFC".

 

Od tego momentu obaj stoczyli po dziesięć pojedynków w amerykańskiej organizacji i obaj dojrzeli jako zawodnicy wszechstylowej walki wręcz. Anderson do doskonałych zapasów dokłada coraz lepszą pracę w stójce, a Błachowicz z większym skutkiem potrafi neutralizować najlepsze atuty przeciwników. Kto tym razem będzie sprytniejszy? I kto zachowa chłodną głowę w pojedynku, który może wyłonić kolejnego pretendenta do walki o pas mistrzowski?

 

Karta walk UFC Fight Night: Anderson vs Blachowicz 2

 

Karta wstępna

 

Mark De La Rosa vs Raulian Paiva
Macy Chiasson vs Nicco Montano
Casey Kenney vs Merab Dvalishvili
Rogerio Bontorin vs Ray Borg
Jim Miller vs Scott Holtzman
John Dodson vs Nathaniel Wood
Tim Means vs Daniel Rodriguez

 

Karta główna (Polsat Sport od godziny 2:00)

 

Lando Vannata (10-4-2, 4 KO, 5 SUB) vs Yancy Medeiros (15-6-1NC, 8 KO, 4 SUB)
Brok Weaver (14-4, 2 KO, 3 SUB) vs Rodrigo Vargas (10-3, 6 KO, 3 SUB)
Montana De La Rosa (10-5, 8 SUB) vs Mara Romero Borella (12-6-2NC, 3 KO, 4 SUB)
Devin Clark (10-4, 3 KO, 1 SUB) vs Gadzhimurad Antigulov (20-6, 4 KO, 5 SUB)
Diego Sanchez (29-12, 10 KO, 6 SUB) vs Michel Pereira (23-10-2NC, 10 KO, 6 SUB)
Corey Anderson (13-4, 5 KO) vs Jan Błachowicz (25-8, 6 KO, 9 SUB)

 

Transmisja karty głównej gali UFC Fight Night: Anderson vs Blachowicz 2 w nocy z soboty na niedzielę, 15/16 lutego, od godziny 2:00 w Polsacie Sport.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze