Ajax odpadł z Ligi Europy! Nie dał rady odrobić strat z Getafe

Półfinalista poprzedniej edycji Ligi Mistrzów tym razem pożegnał się z europejskimi pucharami już na początku fazy pucharowej. Pogromcą Ajaksu Amsterdam zostało Getafe, które wygrało spotkanie w Hiszpanii, a w rewanżu faworyt nie zdołał odrobić strat. Ajax wygrał tylko 2:1 i odpadł z LE.

Dwubramkowe zwycięstwo na przedmieściach Madrytu pozwoliło rewelacji tego sezonu La Liga na komfort w rewanżu. Getafe miało powstrzymać siłę ofensywną mistrza Holandii, jednak samo błyskawicznie wyszło na prowadzenie.

Jaime Mata trafił do siatki Andre Onany już po upływie pięciu minut, a to oznaczało, że plan gospodarzy na ten mecz legł w gruzach. Ajax potrzebował bowiem aż czterech trafień, aby uciec spod topora i awansować do 1/8 finału.

Gospodarzy stać było na podjęcie walki. Już w dziesiątej minucie do siatki trafił Danilo, dając nadzieję swoim kolegom, ale świetnie zorganizowana defensywa zespołu Pepe Bordalasa nie pozwalała rywalom na zbyt wiele.

Ajax trafił do siatki raz jeszcze, ale po stałym fragmencie gry. Carel Eiting uderzył z rzutu wolnego, gdy kąt był niezwykle ostry, ale piłka prześlizgnęła się po głowie Mathiasa Olivery i zaskoczyła golkipera.

W trakcie 90 minut Ajax oddał zaledwie trzy strzały w światło bramki i pożegnał się z rozgrywkami.

Ajax Amsterdam - Getafe 2:1 (1:1) - awans: Getafe (3:2 w dwumeczu)
Bramki: Danilo 10, Olivera sam. 63 - Mata 5

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.