Sezon trwa, ale grupowi rywale Polaków podali już kadrę na IO w Tokio!

Inne
Sezon trwa, ale grupowi rywale Polaków podali już kadrę na IO w Tokio!
fot. Cyfrasport

Mimo wciąż trwających rozgrywek V.League, reprezentacja japońskich siatkarzy myślami jest już przy najważniejszej imprezie sportowej tego roku. Trener Yuichi Nakagaichi wybrał 27 siatkarzy, którzy stanowią szeroką kadrę na turniej olimpijski w Tokio.

Dla gospodarzy rozgrywki olimpijskie będą szczególnie ważne. Japonia nie jest co prawda wymieniana w gronie faworytów turnieju, ale z pewnością bardzo zależeć jej będzie na dobrym występie oraz popsuciu krwi faworytom. W historii tej reprezentacji są już medale olimpijskie, jednak ostatni z nich (złoty) został zdobyty w 1972 roku.

 

Do turnieju olimpijskiego pozostało jeszcze 149 dni, o medal ligi walczy Michał Kubiak (29 lutego jego Panasonic Panthers zagrają w finale z JTEKT Stings), ale priorytet jest w tym szczególnym roku tylko jeden. Japończycy lada chwila rozpoczną przygotowania do IO, a selekcjoner wskazał już szeroką kadrę 27 siatkarzy, którzy będą w orbicie zainteresowań do finalnej czternastki.

 

Wśród wybrańców jest między innymi znany z parkietów PlusLigi Taichiro Koga.

 

Szeroka kadra Japonii na IO w Tokio:

 

Kunihiro Shimizu, Taishi Onodera, Naonobu Fujii, Issei Otake, Tatsuya Fukuzawa, Akihiro Yamauchi, Tsubasa Hisahara, Masahiro Yanagida, Hideomi Fukatsu, Taichiro Koga, Yuji Nishida, Masahiro Sekita, Kenya Fujinaka, Yuki Ishikawa, Haku Lee, Keritaro Takahashi, Masaki Oya, Tomohiro Yamamoto, Yudai Arai, Ryuta Homma, Yutaro Takemoto, Kenta Takanashi, Yuki Higuchi, Shoma Tomita, Shunichiro Sato, Tatsunori Otsuka, Ran Takahashi.

 

Japończycy znaleźli się w grupie z Polską, Włochami, Kanadą, Iranem i Wenezuelą. Biało-Czerwoni zmierzą się z gospodarzami 31 lipca w swoim czwartym występie na tokijskich parkietach. Do fazy pucharowej awansują cztery najlepsze zespoły każdej z dwóch grup.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie