Fortuna 1 Liga: Sensacyjna porażka Stali Mielec (WIDEO)

PGE FKS Stal Mielec niespodziewanie przegrała przed własną publicznością z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza w 22. kolejce Fortuna 1 Ligi. Nie sama porażka, a jej rozmiar jest jednak największym zaskoczeniem, bo Stal straciła trzy gole, nie trafiając przy tym do siatki ani razu.

Przed 22. kolejką Stal zajmowała 2. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i niewiele wskazywało na to, by straciła punkty ze znajdującą się w dolnej części tabeli Termaliką. Goście z Niecieczy spłatali jednak figla piłkarzom Dariusza Marca i byli w niedzielne popołudnie klinicznie skutecznie przy ulicy Solskiego w Mielcu.

Strzelanie rozpoczął w pierwszej połowie meczu Piotr Wlazło, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Wojciecha Lisowskiego. Po 45 bezbarwnych minutach goście prowadzili 1:0, ale przed drugą częścią spotkania musieli zachować czujność, bo trudno było się spodziewać tak słabej postawy Stali po przerwie.

Gracze z Mielca nie wyciągnęli jednak wniosków z pierwszej części i już po 12 minutach drugiej połowy przegrywali 0:2. Tym razem Vladislavs Gutkovskis wykorzystał błąd obrony gospodarzy i na raty pokonał Damiana Primela. Reprezentant Łotwy po raz drugi trafił do siatki w 64. minucie, wbijając gwóźdź do trumny mielczan. Tych nie było stać w starciu ze Słonikami nawet na gola na otarcie łez.

Nie udał się więc początek wiosny przy ulicy Solskiego w Mielcu. Teraz Stalowcy będą niecierpliwie czekali na wynik meczu na szczycie 22. kolejki. W poniedziałek lider - Warta Poznań zagra z trzecim Podbeskidziem.

PGE FKS Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:1)
Bramki: Wlazło (33' k), Gutkovskis (57', 64')