Serie A: Mecz Parmy ze SPAL rozpoczęty 75 minut później

Piłka nożna
Serie A: Mecz Parmy ze SPAL rozpoczęty 75 minut później
fot. PAP

Spotkanie między Parmą a SPAL 2013 rozpoczęło się ze sporym opóźnieniem. Początkowo mecz był zawieszony, ale po ponad godzinnym oczekiwaniu piłkarze wybiegli na boisko. Powodem tej decyzji było zamieszanie związane z apelem o zawieszenie całych rozgrywek.

Na stadionie w Parmie zaległe spotkanie 26. kolejki Serie A miało rozpocząć się o godzinie 12:30, ale sędzia nakazał zawodnikom pozostanie w szatni. Początkowo mecz miał był przełożony na 13, ale konieczne było ponowne opóźnienie startu. Ostatecznie pierwszy gwizdek arbitra zabrzmiał o 13:45.

Mecz, w którym pojawili się Thiago Cionek oraz Arkadiusz Reca, został rozegrany bez udziału publiczności. Spotkanie zostało jednak opóźnione. Wszystko z powodu specjalnego listu szefa związku włoskich piłkarzy Damiano Tommasiego. W specjalnie opublikowanym oświadczeniu poprosił zawodników Serie A i Serie B o odmówienie wyjścia na boisku.

Do apelu byłego reprezentanta Włoch dołączył minister sportu Vincenzo Spadafora. W swojej wypowiedzi podkreślił, że nie wolno ryzykować zdrowia wszystkich osób związanych z rozgrywkami piłkarskimi na Półwyspie Apenińskim.

„Drużyny, którym należy kibicować, aktualnie rozgrywają swój mecz w szpitalach i placówkach sztabów kryzysowych” –napisał Tommasi na Twitterze.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie