Kwarantanna nie dla siatkarzy włoskiego klubu! Jest oświadczenie w sprawie odwołanego meczu

Siatkówka
Kwarantanna nie dla siatkarzy włoskiego klubu! Jest oświadczenie w sprawie odwołanego meczu
fot. CyfraSport
Nimir Abdel-Aziz to jedna z największych gwiazd Allianz Milano i całej SuperLega. W niedzielę atakujący nie mógł pojawić się na parkiecie, ponieważ mecz z Kioene Padwa odwołano.

W zespole Allianz Milano 8 marca podniesiono alarm, ze względu na wysoką temperaturę jednej z osób, która próbowała wejść na halę. Spotkanie z Kioene Padwą zostało przełożone decyzją premiera Włoch - Giuseppe Conte, a we wtorek klub wydał oficjalny komunikat i potwierdził, że według jego obserwacji w kadrze nie ma zawodnika zarażonego koronawirusem.

W niedzielę odwołany został mecz SuperLega między tymi zespołami ze względu na temperaturę przekraczającą 37,5 stopnia Celsjusza jednej z testowanych osób. Dwa dni później Allianz Milano wydało oficjalny komunikat, w ramach którego zespół powraca do normalnego funkcjonowania i nie będzie poddany kwarantannie.

 

Zobacz: Koronawirus. Lista odwołanych wydarzeń sportowych

 

Przeprowadzone 9 marca badania stwierdziły, że żadna z osób związanych z klubem z Mediolanu nie wykazywała objawów gorączki.

 

 

Tuż po oficjalnym odwołaniu spotkania zawodnicy zostali poproszeni o pozostanie w domach i ograniczenie inicjatyw towarzyskich. Zaledwie kilkadziesiąt godzin później klub rozwiał te wątpliwości i zamierza wrócić do regularnych treningów.

 

Zobacz: We Francji ok. 450 zawodów sportowych objętych ograniczeniami z powodu koronawirusa

 

W środę ekipa Allianz Milano miała kontynuować grę w SuperLega, jednak spotkanie z Vibo Valentia zostało przełożone.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze