Jędrzejczyk zawieszona po walce z Zhang

Sporty walki
Jędrzejczyk zawieszona po walce z Zhang
fot. Polsat Sport
Jędrzejczyk będzie mogła stoczyć koleją walkę najwcześniej 7 maja.

Pojawiły się medyczne zawieszenia po gali UFC 248. Komisja Sportowa Stanu Nevada orzekła, że Joanna Jędrzejczyk będzie mogła wrócić do oktagonu 7 maja. Identyczne zalecenia zastosowano w stosunku do jej rywalki.

W nocy z soboty na niedzielę Jędrzejczyk walczyła z Weili Zhang o pas kategorii słomkowej. Po niesamowitej batalii, przez wielu określanej najlepszą w historii żeńskiego MMA, Chinka wygrała niejednogłośnie na punkty. Polka opuszczała oktagon z ogromnym krwiakiem na czole, który rósł z rundy na rundę. Jak ocenił dr Marcin Broda, nie jest to uraz zagrażający życiu.

 

Ogromny guz na czole Jędrzejczyk. Mamy komentarz eksperta

 

Choć trener Mike Brown, który zajmuje się przygotowaniem Jędrzejczyk, liczy na szybki rewanż, to sama zawodniczka na razie nie myśli o powrocie do oktagonu. Teraz już wiemy, że poczeka na niego co najmniej dwa miesiące. Komisja Sportowa Stanu Nevada ogłosiła zawieszenia medyczne po gali UFC 248.

 

Jędrzejczyk będzie mogła stoczyć koleją walkę 7 maja. Identyczne rozwiązanie zastosowano wobec jej rywalki.

 

Trener Jędrzejczyk stanowczo na temat rewanżu z Zhang

 

Mistrz kategorii średniej Israel Adesanya może pauzować nawet do września 2020 roku. By tak się nie stało, musi prześwietlić obie stopy, by ortopeda wydał korzystną opinię.

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze