Europejskie puchary w siatkówce zawieszone

Siatkówka
Europejskie puchary w siatkówce zawieszone
fot. CEV
W związku z epidemią koronawirusa władze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) zadecydowały o zawieszeniu rozgrywania meczów europejskich pucharów

W związku z epidemią koronawirusa władze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) zadecydowały o zawieszeniu rozgrywania meczów europejskich pucharów do 3 kwietnia. W rozgrywkach wciąż uczestniczą dwa polskie kluby: Jastrzębski Węgiel (Liga Mistrzów) oraz Grupa Azoty Chemik Police (Puchar CEV).

Władze CEV postanowiły zawiesić wszystkie rozgrywki rozgrywane pod egidą europejskiej federacji. Jedyny wyjątek zrobiono dla rywalizacji w półfinale Pucharu CEV siatkarzy, w którym dojdzie do konfrontacji dwóch rosyjskich klubów: Lokomotiw Nowosybirsk – Zenit Petersburg. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 19 marca w Nowosybirsku, a rewanż 26 marca w Sankt Petersburgu.

 

ZOBACZ TEŻ: Ronaldo odmówił powrotu do Turynu! Obawia się zakażenia koronawirusem

 

W europejskich pucharach wciąż rywalizują dwa polskie kluby. Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police w półfinale Pucharu CEV mają zmierzyć się z francuskim Volero Le Cannet. Mecze w tej parze były zaplanowane pierwotnie na 17 i 24 marca. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów siatkarze Jastrzębskiego Węgla trafili na włoską drużynę Itas Trentino. Z powodu epidemii koronawirusa jastrzębianie odmówili wyjazdu do Italii, mecze zaplanowano później na 13–14 marca i miały być one rozegrane w słoweńskim Mariborze, ale ostatecznie w tym terminie również się nie odbędą.

 

Kurek zaapelował do kibiców! "Nie słuchajcie blogerek, celebrytów i... sportowców"

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, Polsat Sport, cev.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze