PŚ w biegach: Koniec sezonu! Odwołano zawody w Quebec

Therese Johaug

Z powodu obaw o rozprzestrzeniającego się koronawirusa, odwołane zostały zaplanowane na 14 i 15 marca zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Quebec - poinformowała w piątek Międzynarodowa Federacja Narciarska. Tym samym zakończył się sezon 2019/20.

W komunikacie podkreślono, że zdrowie sportowców i wszystkich innych uczestników, a także całego społeczeństwa jest priorytetem. Już wcześniej odwołano rywalizację w Minneapolis, która miała mieć miejsce 17 marca oraz pierwotnie wieńczące cykl zmagania w Canmore (20-22 marca).

Koszmarna diagnoza Leyhe po upadku! Czeka go wielomiesięczna przerwa?

Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej PŚ zdobyli po raz pierwszy w karierze Rosjanin Aleksander Bolszunow oraz po raz trzeci Norweżka Therese Johaug. Poprzednio najlepsza była w cyklach 2013/14 i 2015/16. Z reprezentantów Polski najwyżej - na 68. miejscu - sklasyfikowano Dominika Burego. Jego brat Kamil uplasował się na 90. pozycji, a Maciej Staręga na 120. Wśród pań Izabela Marcisz zajeła 118. pozycję, natomiast Monika Skinder - 121.

Pindera: Koniec sezonu skoczków. Czy Polacy mogą być zadowoleni?

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,9 tys. zgonów zarażonych wirusem.