Rozgrywki Premier League zawieszone!

Piłka nożna
Rozgrywki Premier League zawieszone!
fot. PAP/EPA
Z powodu epidemii koronawirusa rozgrywki piłkarskie w Anglii zostały zawieszone do 3 kwietnia.

Z powodu epidemii koronawirusa rozgrywki piłkarskie w Anglii zostały zawieszone do 3 kwietnia - poinformowano w piątek. - To była jednogłośna decyzja - napisano w komunikacie po spotkaniu władz ligowych.

W czwartek koronawirusa stwierdzono u trenera Arsenalu Londyn Mikela Artety. Centrum treningowe drużyny zostało zamknięte, a osobom mającym ostatnio kontakt ze szkoleniowcem zalecono kwarantannę. W piątek natomiast poinformowano, że zarażony jest zawodnik Chelsea Londyn Callum Hudson-Odoi. - Rozgrywki zamierzamy wznowić 4 kwietnia, chyba że będzie to niezgodne z zaleceniami medycznymi - dodano.

 

Menedżer Arsenalu ma koronawirusa

 

W tabeli Premier League zdecydowanym liderem jest Liverpool. Po 29 kolejkach aż o 25 punktów wyprzedza drugi Manchester City. Przy okazji poinformowano także, że nie odbędą się dwa mecze towarzyskie reprezentacji Anglii. Na Wembley w Londynie miała się ona zmierzyć 27 marca z Włochami i cztery dni później z Danią.

 

Niemiecki piłkarz zaatakowany przez koronawirusa. Zaraził się podczas imprezy

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,9 tys. zgonów zarażonych wirusem.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze