Formuła 1: Wyścig o Grand Prix Australii odwołany

Moto
Formuła 1: Wyścig o Grand Prix Australii odwołany
fot. PAP/EPA
Niedzielny wyścig o Grand Prix Australii w Melbourne inaugurujący sezon Formuły 1 został odwołany z powodu epidemii koronawirusa.

Niedzielny wyścig o Grand Prix Australii w Melbourne inaugurujący sezon Formuły 1 został odwołany z powodu epidemii koronawirusa. - Decyzję podjęto po spotkaniu z przedstawicielami ekip, którzy w większości byli przeciwni przeprowadzeniu rywalizacji - poinformowano w komunikacie.

Już w czwartek branżowe portale internetowe twierdziły, że wyścig zostanie odwołany. Wpływ na to miał przypadek wykrycia koronawirusa w ekipie McLarena (zespół od razu wycofał się ze startu) oraz wypowiedzi kilku kierowców, m.in. sześciokrotnego mistrza świata Brytyjczyka Lewisa Hamiltona (Mercedes) i najbardziej doświadczonego obecnie w stawce Fina Kimiego Raikkonena (Alfa Romeo), którzy sugerowali, że ze względu na pandemię wirusa, rywalizacja nie powinna się odbyć.

 

Kurek zaapelował do kibiców! "Nie słuchajcie blogerek, celebrytów i... sportowców"

 

Na razie nie wiadomo czy GP Australii odbędzie się w innym terminie w sezonie 2020.

 

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,6 tys. zgonów zarażonych wirusem.

 

ZOBACZ TEŻ: Piłkarz Juventusu zarażony koronawirusem

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze